תספורת צפונית בניצנים

ביוזמה משותפת של מגזין לה ז'ורנל, המגזין המקצועי לעיצוב השיער, וקבוצת "דיפרנט ישראל", קבוצה של מעצבי שיער המקיימים מפגשים להעשרה מקצועית על בסיס קבוע, הגיעו ביום שני האחרון 16 מעצבי שיער לעיר האוהלים בניצנים, שהוקמה על-ידי המיליארדר ארקדי גאידמק, למען תושבי הצפון.

חמושים במספריים, מסרקים ומכונות תספורת, הגיעו מעצבי השיער, רובם ככולם בעלי מספרות בראשון לציון והסביבה לפנק את תושבי הצפון השוהים למעלה משבועיים במחנה הארעי שהוקם עבורם. מבלי "לעשות רעש" ובהתארגנות ספונטאנית ומהירה הועמדו על הדשא, בין במת המופעים מצד אחד למסך הענק המשדר חדשות סביב השעון, כסאות פלסטיק ושני עמודי תאורה. תוך דקות התאספו סביב עשרות רבות של אנשים ונולדה לה מספרת המלחמה הראשונה.

"הרעיון להגיע לניצנים היה מתבקש" מספר שניר כחלני, עורך מגזין לה ז'ורנל, שיזם את האירוע "שוחחתי עם מספר מעצבי שיער וכולם הביעו רצון לעשות מעשה ולנסות לתרום את חלקנו. המועצה הלאומית להתנדבות סיפקה למערכת המגזין את הקישור לאנשי ניצנים ומשם ועד רתימת הספרים למשימה, הדרך היתה קצרה מאוד". מעצב השיער אורי שחגי ממזכרת בתיה מוסיף "צריך לזכור שמדובר בבעלי עסקים שגם הם נלחמים ברעות המצב ועדיין מצאו זמן וכוח, אחרי יום עבודה ארוך, בעמידה על הרגליים, לבוא ולהעניק מכל הלב לתושבי הצפון. זוהי למעשה המהות של קבוצת דיפרנט".

כ-350 איש, נשים גברים וילדים, זכו לפינוק מידיהם המיומנות של מעצבי השיער מקבוצת דיפרנט. במשך קרוב לחמש שעות עמדו במעגל 16 ספרים וסיפרו ללא הפסק. "לא האמנו שתהיה כזו התלהבות" אומר אופיר, בעל מספרת "אופיר עיצובים" בראשל"צ, "תוך דקות נוצר תור ממתינים, עם "מספרים" ואחראית מטעם דרי המקום. השמועה התפשטה לה וקרוב למאתיים איש עמדו מסביב להמתין לתורם".

בין הספרים, שעבדו במרץ בשיטה של "כסא חם", שלא נשאר יתום לרגע, אפשר היה למצוא אחוז גבוה של בעלי מספרות מראשון לציון והסביבה: אורן וטוני ישראל ממספרת דיוויס ראשל"צ, מרקו ספדי, רובי כהן, ואופיר עיצובים, גם הם מראשל"צ, אבי ויהודה נבון ממספרת סלון 2000 ביבנה, זיולוגסי ממספרת קו משי בנס ציונה, יוסי עיצוב שיער מכפר גבירול רחובות, חזי יחזקאל מ"הייר ליין" בחולון. גם מבאר שבע, מתל-אביב וממושב שתולים הגיעו מעצבי שיער. רונן שוקר ממספרת נוה צדק מספר לנו "אנחנו נהנים מכל רגע, התודה בעינינם של תושבי הצפון, והעובדה שהעלינו חיוך על פניהם בימים קשים כאלו, זה השכר שלנו".

ממגזין לה ז'ורנל, שיזם את האירוע בשיתוף עם קבוצת דיפרנט מוסרים כי הפעילות ההתנדבותית תימשך כל עוד המצב מוגדר כמלחמה "למרות שכולנו תקווה" מוסיף שניר "שנמצא את המקום ריק כבר בשבוע הבא ואת תושבי הצפון חזרה בבתיהם".

לצפיה במצגת Power Point המתעדת את הפעילות בניצנים לחצו כאן

עבור לתוכן העמוד