סיירת מזון לתושבי קריית שמונה ביום שישי הקרוב 18.08.06

אם נדמה היה שהמלחמה נסתיימה והשגרה בפתח,רבים מתושבי הצפון אינם ישנים בלילות אלה מתוך דאגה למקור הכנסה וקושי כלכלי אמיתי.בתוך כך, תושבי המרכזנחלצים למבצע חלוקת אוכל ומזון ביום שישי  זה (18.08.06) למען תושבי הצפון והאוכלסיות החלשות.

האבק, אשר הותירה המלחמה, יעלה עוד שאלות רבות ויעסיק לא מעט את המערכת הפוליטית, אלא שאת תושבי הצפון מעסיקה הרבה יותר שאלת הקיום הכלכלי והשגרה הלא ברורה שהם נכנסים אליה.

הסולידריות והתמיכה בתושבי הצפון נמשכת גם בימים אלה שלאחר הלחימה ואזרחי המדינה נרתמים למבצע רחב- היקף מתנדבים ומושיטים יד כמעט בכל דרך אפשרית: אל הרִיק שהותירו רשויות הרווחה נכנסו הרבה מאוד אנשים טובים כגיא חסון המארגן מבצע חלוקת אוכל בצפון מזה שלושה שבעות ששיאו יהיה ביום שישי זה עם עלייתם של לפחות 200 כלי רכב אל יישובי הצפון .

מפרט חסון: "כדי להשתתף במסע תוכלו לשלוח עימנו מוצרים, אולם בעינינו החשוב מכל הוא שכמה שיותר אנשים יבואו עימנו. המסע נחוץ לא רק מהצד התכליתי, להלן חלוקת מזון ומצרכים, אלא גם כדי שנוכל כולנו לכבוש מחדש את צפון המדינה. לכבוש אותו בנחיל של מכוניות ואנשים."

המלחמה הארורה הזו הרגה את חיילינו ואזרחינו, הכניסה חלק ניכר מאיתנו למקלטים וגרמה לאחרים לנוס מביתם, אך לא הצליחה להכניע אותנו. אם כבר, מאורעות המלחמה הצליחו דווקא לסדוק את מעטה הציניות שעטף אותנו בשנים האחרונות. הפטריוטיות הישראלית חיה ובועטת, ואפשר לשמוע את הדיה מכל עבר. ביום שישי תשמעו את סירנת הפטריוטיות הפרטית שלנו זועקת בחדוות ניצחון כל הדרך לצפון. "

יוצאים לדרך- איך מצטרפים?איך תוכלו כבר עכשיו לסייע??

קיבוץ מרום גולן מלין 200 חיילים וחיילות ומכין מדי יום בשבועות האחרונים כ-700 מנות אוכל ללוחמי צה"ל. הצבא עוזר מעט אבל זה לא מספיק, ובקיבוץ כבר אזלו המצרכים והכסף לחידוש האספקה. הם צריכים מוצרי מזון כגון: פסטות, אורז, פתיתים, שוקולד למריחה, ריבות, קופסאות שימורים, תרכיזי שתייה, עוגות יבשות, עוגיות, קורנפלקס ובקיצור, כל דבר שאינו מתכלה ללא מקרר".

צפת, חצור הגלילית, מושב אליפלט, מושב חזון, מושב דובב וחיפה: הם אלה רק חלק מהמקומות שבהם אנשים זקוקים לסיוע, מספר גיא, שמרכז תרומות מזון וחפצים לתושבים וחיילים. אם אתם מעוניינים לסייע לו, הציבור מוזמן לכתוב ישירות אל תיבת הדוא"ל שלו gonenguy@hotmail.com  .

בישולים מהבילים לשבת ופרטים טכניים

חיילי צה"ל צריכים חטיפי אנרגיה, מים מינרליים, לבנים, גרביים, משחות ומברשות שיניים, מגבונים לחים, שמפו וסבונים, סיגריות ויין לקידוש. והתושבים?הם זקוקים למזון יבש דוגמת פסטה ואורז, קופסאות שימורים, בקבוקי מים מינרליים וגם אריזות טיטולים וקופסאות מטרנה, צעצועים ומשחקים וחוברות הפעלה לילדים.

ואם תרצו להצטרף למסע ביום שישי בחברת סירים המכילים בישולים מהבילים לשבת תבורכו - ויבורכו מטעמיכם.

עד יציאת המסע, אנחנו מפעילים שלושה מרכזי איסוף:

 

  • רעננה: רחוב המסגר 4, אזור התעשייה רעננה. בשעות היום יפתח לכם את המחסן גיא שגם זמין בטלפון 054-4679488. בימים רביעי וחמישי   - המרכז יהיה פתוח לרווחה בין השעות 18:00 עד 24:00.
  • תל-אביב (01): שדרות רוקח 15, חניון גרירת הרכבים במתחם רידינג. אתם רגילים לקלל, אבל הפעם תברכו אותם. החניון פתוח 24 שעות ותוכלו להניח את הקופסאות אצל השומר. איש הקשר מוטי לרשותכם בטלפון 052-6076075.
  • תל אביב (02): רחוב כנפי נשרים 2 (ממש ליד שוק הכרמל). המקום יהיה פתוח בימים רביעי וחמישי כל היום וכל הלילה. אם תתקשרו לאייל 052-2444965 הוא ישמח למסור פרטים נוספים.
  • הקודקוד השלישי שלנו במבצע היא לימור אבן מקיבוץ צרעה, שאחראית על רשימת יעדי המסע שלנו. את הרשימות שבידינו היא רוצה להרחיב ולכן זקוקה לפניה של גופים וארגונים מוסמכים הפועלים בצפון, ויכולים לכוון אותנו למקומות בהם באמת זקוקים לסיוע. תוכלו ליצור איתה קשר דוא"ל morrie.p@gmail.com .

לפרטים אודות הצטרפות, התנדבות לסייע באריזת החבילות בימי רביעי וחמישי והעמסתן לרכבים ביום שישי בבוקר כתבו massalatzafon@gmail.com

לאנשים בעלי רכב/ חברת הסעות , מיניבוסים וכדומה שיש ביכולתם לאסוף אנשים ומתנדבים לסיוע בצפון, יש לשלוח פנייה אל- prod2007@nana.co.il

 

עבור לתוכן העמוד