אות הנשיא למתנדב 2005
הגדל

נשיא המדינה ורעייתו, משה וגילה קצב, העניקו במשכנם את פרסי אות הנשיא למתנדב לשנת תשס"ד. האות, פרי יוזמתם של מוסד הנשיאות והמועצה הלאומית להתנדבות בישראל, חוגג השנה 30 להיווסדו ומוענק לבודדים, ארגונים וגופים שנבחרו מבין מאות מועמדים לקבל את אות הוקרת החברה והמדינה על עשייתם ההתנדבותית. הזוכים נבחרו ע"י ועדה בראשות פרופ. משה ארנס, אשר המליצה בפני הנשיא על הזוכים הבאים:

איל"ן (איגוד ישראלי לילדים נפגעים) - מנכ"ל האיגוד, מר שמעון צוריאלי - על תרומתו במשך עשרות שנים למען אנשים עם נכויות פיזיות בישראל.
מר אליאס אורפלי - על תרומתו לנוער ולתנועת הצופים בנצרת.
ארגון בני-ברית ישראל - נשיאת בני ברית ישראל, גב. ציפורה פאר - על תרומתו רבת השנים לקהילה ולחברה בישראל.
גדוד הסיור המדברי, צה"ל - על התנדבותם לשרת בצבא-ההגנה-לישראל.
מר יוסלה כרמין - על תרומתו להנצחת זכר השואה.
עמותת מילב"ת - מנכ"ל העמותה, מר נחמן פלוטניצקי - על פיתוח אביזרי עזר חיוניים ובלעדיים למוגבלים.
חברת מיקרוסקופט ישראל - מנכ"ל החברה, מר אריה סקופ - על תרומתה לקהילה ולחברה בישראל
מר אמל נסראלדיון - על פועלו להנצחת זכר חללי צה"ל וסיוע למשפחות שכולות.
גב. חנה קהת - על תרומתה לקידום מעמד האישה בחברה הדתית.
גב. עדה קרל - על תרומתה בתחום החינוך והרווחה.
עמותת תללי"ם - מנכ"ל העמותה, ד"ר ליאורה פלד - על החיזוק, התמיכה והסיוע בלימודים לתלמידים חולים מרותקים לבתיהם.

לרשימת מקבלי אות הנשיא לשנה זו אנא לחצו כאן

נשיא המדינה אמר בטקס כי הסיוע לנזקקים הוא ציווי מוסרי עליון, צו מצפוני, ביטוי של אחריות וגדלות רוח ומסימני ההיכר של חברה מתקדמת. דווקא בימים אלה חשוב להדגיש כי אין התרופפות ברוח ההתנדבות בחברה הישראלית, אמר הנשיא והוסיף כי על רקע הקשיים הכלכליים והחברתיים, אני קורא לאזרחי ישראל להגביר השנה את הפעילות ההתנדבותית.

נשיא המדינה הדגיש כי ההתנדבות אינה תחליף למדינת רווחה, היא המשלים לה. היא המאפשרת להגיע להישגים ולהצלחות. ככל שמדינת הרווחה מסתייעת בהתנדבות, כן המדינה איתנה יותר. פעילות המתנדבים לטובת החברה, אמר הנשיא, מאפשרת למדינת רווחה לשגשג, מבלי שהמדינה תישא מעמסה שאיננה יכולה לשאת ועלולה להביא לקריסתה של מדינת הרווחה.
עוד אמר הנשיא כי מהות הדמוקרטיה היא גם השתתפות אזרחיה לחיזוק השוויון לעשייה החברתית. על החברה ליטול על עצמה אחריות ותפקיד - לקיום חברה שיוויונית, לעזרה לזולת ולצמצום העוני בקרבנו.

הטקס נערך בהשתתפות חברי הועדה המייעצת לנשיא, ראשי ארגוני מתנדבים, רעיית שגריר ארה"ב - הגב. שילה קרצר, ראשי רשויות, הנהלת המועצה הלאומית להתנדבות בראשות ד"ר מייק נפתלי, מכובדי העדה הדרוזית, זוכי האות ובני משפחותיהם.

 

עבור לתוכן העמוד