דבר יו"ר מועצת ארגוני המתנדבים
דבריו של מר ארנון פוקס שנאמרו בערב הענקת הפרסים
הגדל

קהל נכבד ערב טוב,

שוב אנו מתכנסים לערב ההוקרה למתנדבים בכפר סבא ולהענקת הפרסים על שם זאב גלר ז"ל.

אני מקדם בברכה את אורחינו מקרוב ומרחוק וביניהם את: הגברת טובה גלר יקירת העיר ואזרחית הכבוד של כפר סבא, את ראש העיר מר יהודה בן חמו את חברי מועצת העיר,
 את כב' השופט דוד גדול יו"ר וועדת הפרס ע"ש זאב גלר ז"ל ואת עמיתי לוועדת השיפוט, את מר דני שפר מנהל היחידה להתנדבות ארצית ואת עובדי העירייה המסורים.
אני שמח לראות באולם את יושבי הראש (ויושבות הראש) של ארגוני המתנדבים בכ"ס, ואת עמיתי במועצת ארגוני המתנדבים.
 
מתנדבות ומתנדבים, משפחות יקרות, מוזמנים נכבדים ובראש וראשונה אלה שלכבודם התכנסנו כאן מתנדבות ומתנדבים –חתני הפרס ע"ש זאב גלר ז"ל.

בחירת המתנדבים שעשו "מעל ומעבר" והענקת פרס גלר, מתנהלים ברציפות זו השנה ה: 25 והפכה למעשה לדרך חיים , למסורת , השזורה בעשייה היום יומית של עשרות האלפים אשר הפכו במהלך תקופה זו את ההתנדבות לשגרת חייהם.
כ: 1000 מתנדבים- מועמדים הראויים  לפרס נבחרו במהלך 25 השנים בהם מתנהל הפרס על ידי הארגונים שלהם.
אם נאסוף את כל המתנדבים המועמדים לפרס בשנים אלה, נוכל למלא את כל מושבי האולם הזה ועוד יישארו כ: 200 איש בחוץ מחוסר מקום....
 
כב: 25 השנים האחרונות, השתתפו השנה בתהליך הפרס אלפי מתנדבים מכפר סבא  המתנדבים בלמעלה מ: 65 ארגוני מתנדבים.
כל המועמדים מייצגים את כפר סבא היפה והמתנדבת: נשים וגברים, ותיקים ו"עולים חדשים" (אגב, עולים חדשים במונחי כפר סבא הם תושבי העיר –משלמי ארנונה- שגרים בה פחות מ: 25 שנים....), צעירים ובוגרים, חילוניים ודתיים  - מתוך הרקמה האנושית המרכיבה את העיר.

 מתוך מאגר מופלא זה, הומלצו גם השנה על ידכם – ארגוני המתנדבים, 40 מתנדבים לקבלת הפרס  ומתוכם בחרה וועדת הפרס(ואני מוכרח לציין –בקושי רב –עקב האיכות הגבוהה של כולם אבל בהנאה מרובה) את "מצויני המצוינים" של המתנדבים לשנה זו.
אלה הם מתנדבים  "בנשמה" ש"מעיזים" משקיעים בהתנדבות לאורך זמן, ועושים זאת מתוך דחף פנימי.

מצוינות התנדבותית זו חובקת שלושה מרכיבים עיקריים:

ראשית- המתנדב עצמו: אישיותו, מקצועיותו בהתנדבות ועשייתו האישית
המרכיב השני- מקום ההתנדבות:  הארגון במסגרתו הוא מתנדב: הנהלת הארגון (ארגוני התנדבות וכן בתי ספר –המצמיחים מנהיגי התנדבות) והסביבה הארגונית והניהולית בארגון ההתנדבות המאפשרת ותומכת בעשייה ההתנדבותית
והמרכיב השלישי הוא:-המשפחה, התומכת, המעודדת והמאפשרת להשקיע בהתנדבות ולהצטיין בה.

ניסיון רב השנים בניהול מתנדבים, מלמד, שחובה לטפח ולשמור על שלשה מרכיבים אלה בהרמוניה, על מנת להצמיח התנדבות מצוינת ולשמרה. אנא המשיכו בדרך זו וטפחו את שלשת המרכיבים.


אני מבקש לשלוח מעל במה מכובדת זו תודה ענקית בשמי, בשם חברי למועצת ארגוני המתנדבים ובשם ארגוני המתנדבים, לצוות המופלא העוסק בענייני ההתנדבות באגף הרווחה בעירייה: לסימה, לשגית, לעדינה, ולכל צוות האגף המהווים את "מרכז התכנון, השליטה והבקרה" של תהליך הפרס ודואגים לכל הפרטים הקטנים כדי שהכול יעבוד לפי התוכנית. תודה לכן.

אני מאחל לכולנו חברה כפר סבאית עשירה בגוונים שונים ורבים , היוצרים יחד את הפסיפס האנושי המרכיב אותה , חברה שתהייה מושתתת על ערבות הדדית , כמו שנאמר: "איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק...."

תודה לכם והמשך ערב מרגש ומהנה.

 

עבור לתוכן העמוד