ניצולי השואה צריכים אותך!
הגדל

בשנים האחרונות הדיווחים על מצבם הקשה של רבים מניצולי השואה החיים בינינו הולכים ומתרבים - ואיתם הרצון לעשות למענם. תוכנית "בזכותם" – תוכנית סיוע לניצולי השואה במיצוי זכויותיהם, שואפת להגשים שתי מטרות: מיצוי זכויותיהם של ניצולי השואה בארץ וחיזוק הקשר עם הניצולים החיים בינינו. בשלב הראשון של התוכנית מתנדבים יפגשו עם הניצולים, ויחד עימם ימלאו טפסים הבוחנים האם הם זכאים לסיוע חומרי נוסף על הסיוע שהם מקבלים כיום.
במסגרת התוכנית יעבור המתנדב הכשרה לתפקיד בת שני מפגשים, כל מפגש 4 שעות. בסדנא הראשונה ילמד להכיר את מכלול הזכויות המגיעות לניצולי השואה, על מנת שיוכל לסייע להם לממש את זכויותיהם באופן מהיר ומיידי. חשוב לציין כי בדיקת הזכויות היא בחינה של הזכויות הפוטנציאליות ואינה מהווה הבטחה למתן סיוע נוסף. בסדנא השנייה ילמד כיצד להתמודד עם סוגיות שונות העלולות להתעורר במהלך ההתנדבות עם ניצול השואה, מהפרספקטיבה הפסיכוסוציאלית. לאחר ההכשרה יווצר קשר בין המתנדב לבין ניצול שואה באזור מגוריו. במהלך המפגש עם הניצול המתנדב יערוך תהליך של זיהוי הזכויות שהניצול מקבל, המתבסס על ההכשרה שעבר, וכן יבדוק לאילו הטבות ומענקים נוספים הוא זכאי, ויחד עימו ימלא את הטפסים הרלוונטיים. במקביל לכך יערכו ימי מיצוי זכויות מרוכזים בישובים בהם יוצבו עמדות ייעוץ וסיוע לניצולי השואה, אשר יאויישו ע"י המתנדבים ואנשי המקצוע של הפרויקט
לרשות המתנדבים עומד צוות מומחים שעבר הכשרה מעמיקה בתחום זכויות ניצולי השואה ויתן מענה לשאלות מקצועיות. במהלך הפעילות יתבקש המתנדב להשתתף במפגשים קבוצתיים עם אנשי מקצוע המלווים את התוכנית.

אנו זקוקים בדחיפות למתנדבים בעלי:
1. מוכנות להשתתף בהכשרה בת 8 שעות
2. יכולת להתחייב למפגשים אישיים עם ניצולי השואה.
3. יכולת להתמודד עם מצוקותיהם האישיות של ניצולי השואה.
4. יכולת התמודדות עם מילוי טפסים.
5. דוברי אנגלית ברמה בסיסית.
6. דוברי רוסית יתקבלו בברכה.


להרשמה לתכנית : 1-700-707-400

עבור לתוכן העמוד