גיוס מתנדבים ממוקד
הגדל

הארגון שלכם זיהה צורך במתנדבים? לפני שאתם רצים לפרסם מודעה בעיתונים, כדאי להגדיר לעצמכם מה הן דרישות התפקיד שאותו מיועד המתנדב לבצע. לאחר מכן, תוכלו לגייס את המתנדב המתאים ביותר. שטה זו לגיוס מתנדבים מכונה "גיוס ממוקד" והיא הוכחה כשיטה היעילה ביותר.

אלו השלבים הנכונים בדרך לגיוס ממוקד:

1. הכן רשימה של כל תפקידי המתנדבים הדרושים עבור הארגון שלך.

2. זהה סוגים של כישורים או מיומנויות הדרושות לתפקיד מסויים (למשל, אם אתה מחפש מדריך קריאה לעבודה בבית ספר יסודי, אתה זקוק למתנדב שיעבוד טוב עם ילדים ויהיה זמין במהלך שעות הלימודים בבית הספר). לאחר מכן זהה קבוצות מיקוד מסויימות שמהוות פוטנציאל גדול למתנדבים בעלי כישורים שכאלו (כמו מורים בגימלאות, הורים שאינם עובדים ותלמידים בוגרים יותר) ואז נסה להחליט איפה אפשר למצוא את החברים השייכים לקבוצות האלו (למשל, מרכזי יום לקשיש, איגודי מורים, ספריות, בתי ספר תיכוניים).

3. פנה אל החברים באותה קבוצת ממוקדת. ספר לקבוצה מה אתה מקווה להשיג מהמתנדבים ובתמורה ספר גם מה יכולה הקבוצה להרוויח (למשל, המטרה היא לסייע לתלמידים לעבור את הבחינות ולהגיע להישגים טובים יותר בבית הספר. התנדבות מסוג כזה תועיל לקהילה כולה משום שהיא תפיק תלמידים עם כישורים טובים יותר ותגדיל את הסיכוי שלהם למצוא עבודה). ציין בפני אותה קבוצה ממוקדת מה היתרונות שלה בהתנדבות שכזו וכן הסבר מה המיוחד בארגון שלך (למשל, מתנדבים יכולים לעבוד עם אותה קבוצה של תלמידים במשך שנתיים ולא במשך שנה אחת בלבד, כנהוג בארגוני מתנדבים אחרים).

4. חשוב כיצד להעביר את בקשת הגיוס שלך לקבוצה הממוקדת. מנהלי מתנדבים עשויים לגלות כי הדרך הטובה ביותר לגיוס ממוקד באותן קבוצות היא שיחות אישיות עם החברים בקבוצה. דיונים עם מספר משתתפים קטן מאפשרים למתנדבים הפוטנציאליים לשאול שאלות ולקבל מידע אישי יותר על ההתנדבות המיועדת. קל יותר לשכנע אנשים שהם מסוגלים לעשות תפקיד מסויים כשמשוחחים איתם פנים מול פנים, ולכן השיטה הממוקדת טובה יותר מאשר השיטה שבה מפרסמים מודעות כלליות הקוראות למתנדבים.

5. עדיף לשתף מתנדבים אחרים בתהליך הגיוס. מתנדבים קיימים עשויים להיות יעילים יותר בדיבור על העבודה שאותה הם עושים ועל התגמול שהם מקבלים מההתנדבות. לעיתים קרובות משתלם יותר להכשיר מספר מתנדבים להרצאת גיוס מתנדבים, ולהשתמש בהם בכל תהליך גיוס שכזה. אם יוזמים הרצאה שכזו, יש לוודא כי בסופה יהיה דוכן להחתמת מתנדבים.

6. ברגע שמישהו מביע התעניינות בהתנדבות יש לעשות כל מאמץ כדי לגייס אותו במהירות ובקלות.

לקריאת הכתבה המקורית לחץ כאן  

עבור לתוכן העמוד