כך תתגמל מתנדבים
תגמול מתנדבים היא דרך מצויינת לשמור על המתנדבים הקיימים ולשכנע אחרים להצטרף להתנדבות בארגון. שישה עקרונות לתגמול נכון
הגדל

1.הכר בהתנדבות והענק תגמול על ההתנדבות בטקס פתוח ופומבי. אם ההכרה בהתנדבות לא נעשית לאור יום, היא מאבדת הרבה מההשפעה שלה ופוגעת במטרה שלשמה היא מוענקת. עם זאת, אל תחשוב שהכרה פומבית מהווה תחליף להכרת תודה פרטית ויומיומית. מה שקורה 365 ימים בשנה הוא בעל חשיבות גדולה הרבה יותר ממה שמתרחש בטקס שנתי.


2.התזמון הוא קריטי. הכר בתרומת ההתנדבות במהלך הפרוייקט. הענק תגמול על התרומה סמוך להשגת המטרה. עיכובים במתן התגמול מחלישים את השפעת הפרס הניתן. “תודה רבה" או "עבודה טובה" מיידים חשובים הרבה יותר מהצהרה רשמית שישה חודשים לאחר מכן.


3.התאם את ההכרה בהתנדבות לצרכים המיוחדים של האנשים המעורבים בפרוייקט. צור רשימה של מספר פרסים אפשריים כדי לאפשר למנהלים לציין את ההישג בדרכים שמתאימות למצב הייחודי של הפרוייקט.


4.הכר בהתנדבות באופן אישי וכן. הימנע ממתן הכרה "חלקלקה" או מוגזמת. פרסים סמליים ואישיים של הערכה נוטים להתקבל כהערכה כנה הרבה יותר מאשר הצהרה רשמית.


5.חתור להגיע לקשר נקי, חד-משמעי וברור בין ההישגים לתגמול. ודא כי אנשים מבינים את הקריטריונים לקבלת התגמול. אנשים חייבים לחשוב שהפרסים הם הוגנים וראויים.


6.הכר בהכרה. כלומר, תגמל אנשים שמתגמלים אחרים על המאמץ שהם משקיעים בארגון. כל אחד בצוות חייב להכיר במצויינות ולתמוך בה.

הכתבה נלקחה מאתר "The National Court Appointed Special Advocate Association" ותורגמה על-ידי מיטל שרון.

עבור לתוכן העמוד