קנדה - בני נוער מתנדבים הכי הרבה
מחקר חדש שנערך בקנדה מגלה כי בני הנוער בגילאי 15-19 הם הקבוצה שנוטה יותר מכולן להתנדב
הגדל

מחקר שפורסם בקנדה ביוני האחרון מפריך את המיתוס שטוען שבני נוער הם אדישים לסביבה. המחקר החדש, שמתבסס על סקר בקרב 200 אלף נשאלים, מגלה כי בני הנוער בגילאי 15-19 בקנדה הם הקבוצה שנוטה יותר מכולן להתנדב – 65% מהם עושים זאת. בני נוער נוטים יותר גם לתמוך במטרות מגוונת והם מתנדבים מסיבות מגוונות.

זוהי רק אחת מהבשורות הטובות שעולות מתוצאות המחקר. המחקר מציין כי ההתנדבות חיה ונושמת בקנדה, וכמעט 12 מיליון קנדים מקדישים את זמנם לארגוני צדקה ותורמים כמעט שני מיליארד שעות התנדבות. “ברור מאד שלקנדים איכפת מאד מהקהילות שלהם, והם רוצים לתרום,” אומרת מרלן דבויבריאנד, נשיאת “התנדבות קנדה”. “יחידים מעניקים 168 שעות מזמנם מדי שנה למטרות בהן הם מאמינים. כלומר, שווה ערך לארבעה שבועות וחצי – השקעה עצומה של זמן ואנרגיה”.

המחקר גם שופך אור על קבוצת המתנדבים ועל קבוצת הלא-מתנדבים. מתברר כי הרוב המוחץ של שעות ההתנדבות מבוצע בידי קבוצה קטנה מאד של קנדים; 11% מהקנדים תרמו 77% משעות ההתנדבות. המספרים האלו מוכיחים כי 161,000 ארגוני ההתנדבות והעמותות מסתמכים על שכבה דקה מאד של תמיכה. “הארגונים האלו מספרים מגוון של שירותים לקהילות שלנו,” אומרת דבויבריאנד. “המתנדבים שלהם הם הכרחיים למגזר הרפואי, החברתי והחינוכי, לקהילת האמנות לתחומים מסויימים בספורט וביצירה, לקהילות הדת שלנו ולמערכת הפוליטית. אנחנו צריכים להבין כי אנחנו מסתמכים על מעט מאד אנשים ועלינו לעבוד כדי לטפח את ההתנדבות במדינה הזאת”.

מן המחקר עולה עוד כי נתינה, התנדבות ומעורבות קשורות מאד זה בזה; מתנדבים נוטים גם לתרום, לסייע לאחרים באופן ישיר ולהיות מעורבים בקבוצות, בעמותות ובארגונים. 69% מהמתנדבים מבצעים את כל ארבע הפעולות האלו ו-25% מבצעים שלוש מהן. רוב גדול מהמתנדבים (92%) תרם תרומה כספית (ביחס ל-85% מהקנדים), ואילו 91% סייע לאחרים באופן ישיר (בהשוואה ל-83% מהקנדים) ו-83% היו מעורבים בקבוצות שונות (ביחס ל-66% מהקנדים). הממצאים האלו שולחים מסר ברור לארגונים, לעסקים ולממשלות שמשקיעים בתכניות שתומכות במתנדבים – ברור שהתכניות האלו משתלמות משום שהן מגדילות את התרומות, מגדילות את הנתינה הישירה ומגדילות את המעורבות בעמותות ובארגונים.

הכתבה המלאה מתפרסמת באתר "התנדבות קנדה".

תרגום: מיטל שרון

 

עבור לתוכן העמוד