כפית חיזוקית לקחתם הבוקר? עזבו, פשוט תתנדבו
הגדל

חוקר בריטי מגיש מסקנה גורפת: התקופה הנוכחית היא התקופה המדכדכת ביותר בשנה. הפתרון? להתנדב. על-פי מחקר חדש, מחצית מהאנשים שמתנדבים בקביעות מרגישים פחות מדוכאים.

התעוררתם מדוכדכים הבוקר? כנראה שאתם לא היחידים. התקופה הנוכחית היא המדכאת ביותר בשנה, כך דיווח הפסיכולוג ד"ר קליף ארנל (Cliff Arnall) מאוניברסיטת קרדיף הבריטית לרשת "סקיי". ארנל זה שיקלל ערכת נתונים, בהם מזג האוויר החורפי העגום, היעדר מוטיבציה לפעול, התנזרות מפעילות גופנית מחמת החורף - ובעיקר השגרה הארורה.
 

הדרך לנצח את העגמומיות, מתעקשים ב"CSV", ארגון ההתנדבות והכשרת המתנדבים הגדול בבריטניה, היא מעורבות בפעילותם של ארגונים הומניטריים. לראייה הם מציגים מחקר חדש, לפיו מחצית מהאנשים שהתנדבו במשך למעלה משנתיים מרגישים פחות מדוכאים. 63 אחוז מבני ה-25 עד 34 שהשתתפו במחקר מעידים כי הם מרגישים מתוחים ולחוצים פחות אחרי שהם מתנדבים.

ד"ר ארנל מגבה את הממצאים הללו, ומוסיף כי "שמירה על אקטיביות פסיכולוגית ומנטלית יכולה בדרך-כלל לשפר את מצב הרוח, ועזרה לאחרים יכולה בהחלט להזניק את ההערכה העצמית. התנדבות, בעיקר אם היא נעשית על בסיס קבוע, היא דרך נהדרת להרגיש מאושר ובריא יותר".

לחצו כאן לפרסום המקורי באתר Ynet

עבור לתוכן העמוד