פרויקט סיוע לחיים – למען לניצולי שואה נזקקים

        

                       פרויקט סיוע לחיים – למען לניצולי שואה נזקקים

ארגון לתת – סיוע הומניטרי ישראלי פועל למען אוכלוסיות במצוקה, באמצעות מתן סיוע, העלאת המודעות החברתית, הקניית ערכים של ערבות הדדית ונתינה והנעת החברה האזרחית למעורבות בפעילות הומניטרית.

הפרויקט המרכזי המנוהל על ידי ארגון לתת כיום, הינו "מזון לחיים" – איסוף וחלוקת מאות טונות של מזון לעשרות אלפי משפחות מעוטות יכולת, על ידי קיום שיתופי פעולה עם המגזר הפרטי, הפעלת אלפי מתנדבים ותמיכה בלמעלה מ- 120 ארגונים מקומיים הפועלים ב – 80 יישובים ברחבי הארץ.

במדינת ישראל חיים כיום 256,000 ניצולי שואה.מעל 80,000 ניצולי שואה חיים מתחת לקו העוני, ועליהם לבחור בין קניית מזון או תרופות.14% מניצולי השואה במדינת ישראל סובלים מחוסר בטחון תזונתי, 4% סובלים מחוסר בטחון תזונתי חמור.
(מתוך 'דין וחשבון' – הוועדה הבין משרדית למציאת פתרונות למצוקת ניצולי השואה בישראל. מאי 2007)

מתוך צורך אקוטי בשטח ולאור נתונים קשים אלו לפיהם אלפי ניצולי שואה במדינתנו מחויבים לבחור בין מזון לתרופות, מפעיל ארגון לתת בשנתיים האחרונות פרויקט סיוע לניצולי שואה נזקקים בישראל , שמטרתו לדאוג לרווחתם באמצעות מימון רכישת תרופות, חבילת מזון חודשית מותאמת לקשישים, וביקורי בית אחת לחודש של מתנדבים קבועים, תוך יצירת קשר אישי ומען לסיוע ותמיכה .

לאחר בחינת צרכים ואיתור יעדים לסיוע , אנו מבקשים להעניק סיוע למאות ניצולי שואה תושבי חיפה, בשיתוף פעולה עם אגף הרווחה העירוני ושירותי בריאות כללית.

זכות הקיום של הפעלת הסיוע הוא במתנדביו, ארגון לתת קורא לעובדי החברה להתגייס למטרה חשובה ומשמעותית זו, למען ניצולי השואה אשר אין ביכולתם לחיות את שארית חייהם בכבוד הראוי להם. על ידי התנדבות אחת לחודש, ביכולתנו להקל על מצוקותיהם ולאפשר להם איכות חיים בה לא ייאלצו להתמודד עם מציאות בה עליהם לבחור בין לקנות מזון או תרופות.

זוהי הזדמנות היסטורית ואחרונה לסייע לניצולי השואה החיים בקרבנו.
לכניסה לאתר של ארגון "לתת" לחץ כאן.

עבור לתוכן העמוד