שנה לפרויקט ההתנדבותי "בזכותם"
מסתכם בהצלחה: הוכשרו למעלה מ-600 מתנדבים שסייעו במימוש זכויותיהם של כ-10,000 ניצולי שואה נזקקים בעזרת פרויקט "בזכותם", למען ניצולי השואה.
הגדל

במסגרת הפרויקט מגיעים המתנדבים לבתיהם של הניצולים ומעניקים להם ייעוץ וליווי אישי כדי לסייע להם בפעולות שונות החל בבירור הזכויות של הניצולים, המשך בפנייה לקרנות ולגופי סיוע וכלה בקבלת ההטבות והמענקים. הפרויקט הושק לפני שנה, לקראת יום השואה בשנת תשס"ח . הפרויקט שם לעצמו למטרה להנחיל לדורות הבאים את זכרות השואה.

היום חיים בישראל כ- 280,000 ניצולי השואה, מתוכם כ-60,000 חיים מתחת לקו העוני. לרבים מהם זכות לקבל מענקים והטבות מממשלת ישראל, מממשלת גרמניה, מוועידת התביעות ומקרנות שונות. למרבה הצער, רבים מהניצולים הזכאים אינם מממשים הטבות אלו בשל חוסר ידע, או בשל חוסר יכולתם לפנות לגופים השונים כדי לממש את זכויותיהם. בעבר, נדרש מניצולי השואה להסתייע בעורכי דין והטיפול היה כרוך בהוצאות גבוהות עבורם ועבור בני משפחותיהם.

בעתיד מתכוונות הסוכנות היהודית והמועצה הלאומית להתנדבות להרחיב את הפרויקט ולהכשיר עוד מאות מתנדבים בכל רחבי הארץ, כדי להמשיך ולסייע לניצולי שואה.

הפרויקט ממומן על ידי הסוכנות היהודית באמצעות תרומות של הפדרציות היהודיות של קנדה והוא מבוצע ע"י המועצה הלאומית להתנדבות בשיתוף פעולה עם ועדת התביעות ועמותת רוח טובה.

למעוניינים לקבל טיפול במסגרת הפרויקט ולמעוניינים להתנדב ניתן ליצור קשר בטלפון 1-700-707-400

עבור לתוכן העמוד