איכות בשיקום

כתובת הארגון: קק"ל 15 בת ים
לאתר "איכות בשיקום" לחצו כאן
טלפון:
03-5552784 
       פקס: 03-5552814       
דואר אלקטרוני: oshrat.feldman@gmail.com  

 

מטרות (לפי תקנון):
לסייע למרכז הרפואי לבריאות הנפש ע"ש י. אברבנאל בפעילויות לרווחה ושיקום המטופלים במרכז ובפעילויות המחקר. להוות הזרוע השיקומית בקהילה.

ליזום, לפתח ולנהל שרשרת אינטגרטיבית של שירותים איכותיים ומתקדמים לשיקום וטיפול לנפגעי נפש בקהילה, תוך שמירת הרצף הטיפולי בין השירותים ותוך שיפור מתמיד באיכות השירות הניתן למשתקם.

לתכנן ולנהל את פעילות האגודה לאור ערך כבוד האדם באשר הוא אדם, לשתף את הקהילה והמשפחות בפעילותה מתוך אמונה במעורבות, ערבות ואחריות הקהילה לכל חבריה, ולפעול בשיתוף פעולה עם כל גורם אשר ביכולתו לקדם את ענייני נפגעי הנפש במרכז ובקהילה.

תחומי פעילות ושירותים לציבור:
אגודת "איכות בשיקום" ("סעד לחולה בישראל"), הוקמה בשנת 1981, הינה אגודת הידידים של המרכז הרפואי לבריאות הנפש ע"ש י. אברבנאל. 

תחומי פעילות הארגון:
ארגון פעילויות לרווחת המאושפזים במרכז.
גיוס משאבים המשמשים להגדלת הרווחה של נפגעי הנפש ושיקומם.
פרויקטים שונים המסייעים למטופלים, בני משפחותיהם והצוות המטפל.
מה הפעילות שלנו במסגרת השיקום בקהילה?
בעקבות "חוק שיקום חולי הנפש בקהילה, התש"ס 2000", שמנו דגש על הפעלה של יוזמות שיקום בקהילה במסגרות כגון דיור מוגן ומרכז אלמו"ג לשיקום.

1 . מרכז אלמו"ג לשיקום- מפעיל שתי יחידות- יחידת הכשרות בתחום ההכנה לתעסוקה בשוק החופשי עבור נפגעי הנפש. ויחידה מיוחדת וחדשנית לצעירים בגילאי 18-29 המתמקדת בכישורי חיים ובהכנה לתעסוקה, לימודים או מגורים עצמאיים.

2. סדנאות תעסוקה- מסגרת תעסוקה מוגנת אשר בה מייצרים מוצרים מעוצבים לילדים.

3. מערך דיור הכולל דיור מוגן, הוסטל ודיור קבוצתי.

4. הקמת פרויקטים וקיום פעילויות לרווחת המאושפזים במרכז לבריאות הנפש "אברבנאל".

­­­תחומי פעילות של מתנדבים בארגון: 
הנחיית קבוצות בנושאים כלליים (במסגרת המועדון החברתי), ליווי אישי של משתקמים, ימי פעילות התנדבותית משותפים, ציון חגים ומועדים בפעילות משותפת.

פיאג'ו

עבור לתוכן העמוד