הוועד למלחמה באיידס

הוועד למלחמה באיידס הוקם כעמותה ללא כוונות רווח בשנת 1985 ע"י קבוצת פעילים חברתיים במטרה לקדם את בריאות כלל הציבור בכל הנוגע למחלת האיידס.

הוועד הוא הארגון הלא ממשלתי היחיד ברמה הלאומית, הוותיק ובעל המשקל הרב ביותר בתחום האיידס בישראל.

הנהלת הוועד נמצאת בקשר מתמיד עם רשויות השלטון ושרותי הבריאות כארגון היציג של החיים עםHIV ואיידס בישראל במטרה לשמור ולקדם את זכויותיו של ציבור זה.

צוות התמיכה פועל ללא ליאות לתמיכה באנשים החיים עם איידס וקרוביהם.

יחד איתם, פועל צוות הסברה מקצועי להעמקת ידע בתחום האיידס הכולל מידע על דרכי התפשטותה של המחלה, דרכי המניעה ופרסום מידע רפואי מתקדם.

אנו מחויבים לפעול למתן חיים של כבוד ורווחה לאנשים החיים עםHIV. אנו עושים זאת בעיקר באמצעות פעילות פוליטית ותקשורתית להעלאת המודעות, מתן שירותים פסיכו-סוציאליים, סיוע חברתי וטיפול בתלונות.

פעילות ההסברה שלנו כוללת סדנאות הסברה בעיקר לבני נוער, אתר אינטרנט, ניהול פורומים ברשת, ייזום והפקת קמפיינים פרסומיים להעלאת המודעות וקו טלפוני פתוח למידע ותמיכה. כל זאת כדי לקדם ידע אודות HIV ואיידס והתנהגות מינית אחראית שהיא הבסיס למניעת הדבקות חדשות בHIV .

 

מטרות הוועד

  • לעצור את התפשטות מגיפת האיידס בישראל.
  • להגן ולקדם את הזכויות, האינטרסים, איכות ותוחלת חיים של האנשים החיים עםHIV/איידס.
  • להעלות את חשיבות האיידס בסדר היום הלאומי דרך ניסוח ותקצוב מדיניות איידס לאומית להשגת המטרות הללו.

המתנדבים וצוות הוועד למלחמה באיידס

כיום פועלים בוועד כ- 102 מתנדבים. צוות מצומצם מאוד של עובדים בשכר עוסק בצד הניהולי והארגוני של הוועד לרבות: מיון, גיוס, הכשרה והעשרה מקצועית של המתנדבים, גיוס כספים וקיום קשרי חוץ, קיום קשר מקצועי עם גופים ממסדיים וולונטריים ואנשי מקצוע המסייעים לוועד וכיו"ב.

על פי משרד הבריאות רשומים בישראל מעל - 4,400 אנשים החיים עםHIV/איידס. כרבע ממספר הנשאים הם צעירים מתחת לגיל 24. למרות זאת, על פי הערכות הוועד למלחמה באיידס ועל סמך ניסיון עבר אנו אומדים את המספר כגבוה הרבה יותר, היות ורבים מהאנשים שחיים עם הנגיף חוששים להיבדק ולכן אינם מודעים למצבם.

חשיבות הפעילות בתחום האיידס

  • הסברה וחינוך להתנהגות מינית אחראית לנוער. החשיבות היא עצומה שכן מדובר בילדים של כולנו, בדור העתיד של המדינה.
  • נגיף האיידס פוגע ללא אבחנה של גיל, העדפה מינית, מוצא, צבע, מין ובכלל.
  • מניעה = השקעה. עלות הטיפול של אדם החי עםHIV למשך תקופת חייו עולה למעלה ממיליון דולר לצורך תרופות, טיפולים וימי אשפוז.תנו דעתכם כמה כסף תחסוך קופת המדינה בהשקעה נבונה במניעה.מדובר בנושא קריטי ומרכזי העוסק בהצלת חיים והצלת נפשות.

קיימת חשיבות רבה בהעברת מידע אחראי, מדויק ועדכני אודותHIV ואיידס למען דה-סטיגמטיזציה של המחלה.

משרד ראשי

רח' הנצי"ב 18 תל אביב

טלפון - 03.5613000

קו פתוח למענה על שאלות בכל הקשור לאיידס - 03-5613300

פקס- 03.5611764

כתובת למשלוח דואר - ת.ד. 57310 תל אביב - מיקוד 61572

לאתר הוועד לחץ כאן

עבור לתוכן העמוד