חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
יד לאדם
יד לאדם (הגדל)

ליצירת קשר: ת.ד 59533, תל-אביב
מיקוד: 61594
טל': 03-5740704 פקס: 03-6762856
דוא"ל: yad_ladam@walla.com

לחצו כאן לאתר העמותה

מטרת העמותה לסייע לילדי אסירים להשתלב בחברה ולממש את הפוטנציאל האישי שלהם למרות מצוקתם הנוכחית ולסייע לנשות האסירים במאמציהן לנהל אורח חיים תקין ,תוך כדי טיפול בילדיהם. העמותה קמה על יסוד ההכרה כי בעוד אסיר מרצה עונשו בכלא משפחתו קרי אשתו וילדיו חווים סבל קשה עקב מעשיו. מטרת העמותה לסייע לילדי אסירים להשתלב בחברה ולממש את הפוטנציאל האישי שלהם למרות מצוקתם הנוכחית ולסייע לנשות האסירים במאמציהן לנהל אורח חיים תקין, תוך כדי טיפול בילדיהם.

העמותה מפעילה כיום שני מועדונים: בתל-אביב, ובבאר-שבע. את המועדונים פוקדים ילדים ונשים אשר נהנים מפעילויות וסדנאות מגוונות ואיכותיות. הפעילות הינה בין פעמיים לשלוש בשבוע. פעילי העמותה הבאים מכל שכבות הציבור, מקדישים  ממרצם וזמנם,כדי לסייע לאוכלוסייה זו, כאשר כל פעילותם נעשית בהתנדבות ובהכרת המחויבות החברתית. יש לציין כי למרות הפעילות הנרחבת בעמותת יש לאדם רק שתי בעלות משכורות, מזכירת העמותה ומנהלת מועדון באר-שבע והפעילות מבוססת בעיקר על התנדבות.

רקע לפעילות
 
בני-אדם הכלואים מאחורי סורג ובריח בבתי הסוהר הם עובדת-חיים המלווה את החברה האנושית מזה דורות רבים. מרביתם המוחלטת של האסירים – בכל מדינות העולם ובכללן גם ישראל – הם גברים, חלקם רווקים ורובם בעלי משפחות, כלומר – בעוד אבי המשפחה יושב בכלא, על אשתו וילדיו להתמודד ברמה החברתית – תדמיתית עם הסטיגמה של בעל ואב עבריין וברמה היומיומית 
עם מצוקות פרנסה, ניכור ונידוי. לגבי האישה מתבטא הדבר בקושי הנפשי והמעשי למצוא מקום עבודה ולהתמיד בו תוך כדי טיפול בילדיה ולגבי הילדים התמודדות מתמשכת עם מסגרות החינוך הפורמלי. בית ספר אינו ערוך להתמודד עם בעיות ומצוקות של ילדי אסירים. ילדים המרגישים עצמם דחויים, בלתי רצויים במסגרת הבית-ספרית, נפלטים ממסגרות אלו ומתקבלים ברצון בחבורות רחוב,האישה – אשת האסיר ואם ילדיו – עומדת חסרת אונים ומצוקותיה הנפשיות מתגברות, היא מרגישה כי נכשלה במשימותיה כאישה, כרעיה וכאם. נורמות – התנהגות וערכי - תרבות שונים לעיתים במשפחת האסיר מנורמות התנהגות בחברה. השיפוט המוסרי מתפתח בהתאם להתנהגויות הקיימות  במשפחה. ההזדמנויות לפיתוח מנגנוני שיפוט הגיוני מעטות ביותר ולעיתים מסולפות ומעוותות. על רקע זה גדל הילד והתפתחותו המוסרית (הפועלת בד"כ עם ההתפתחות הקוגנטיבית), נעצרת בשלבים מוקדמים או מתפתחת לעבר נורמות מסולפות ואנטי תחרותיות.מערכת מצוקית זאת של ילדי אסירים ואימותיהם, היא זירת הפעולה של עמותת "יד-לאדם" פעילות העמותה נתמכת ב"שרות בתי הסוהר בישראל עמו פועלת העמותה מזה שנים. 

פרויקטים 
הפרוייקטים המופעלים כיום כעמותה - הן באמצעות מתנדבים והן באמצעות אנשי מקצוע הינם פרויקטים המשרתים מטרותיה כדלקמן:

לנשות אסירים
- העצמת נשים
- הורות יעילה
- כתיבה יוצרת
- קפה ושיח )עם נשות הדסה סניף באר -שבע)
- לימודי אנגלית
 
לילדי אסירים 
- "ארגז כלים" להשתלבות בחברה
- סיוע לימודי
- חינוך לערכי ציונות
- פזיוטרפיה באמצעות מוזיקה
- סדנא יצירתית

מרכזי פעילות העמותה מפעילה כיום שני מועדונים: בתל-אביב, ובבאר-שבע.
להלן כתובות הסניפים הפעילים:

  • תל-אביב : בית מועדון גמלאי בנק רח' המסגר 45 תל- אביב ת.ד. 7082 רמת גן טל': 03-5740704, פקס. 03-6762856
  • באר שבע - רח, אלפרד רוסי 3, 08-6409857
הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד