חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
עמותת אחים ואחיות בוגרים

Big Brother Big sister Association

ליצירת קשר:
טל':
8389824- 04
פקס: 04-8387447


מטרות:
לסייע לילדים במשפחות חד-הוריות, בהן נעדרים אב או אם, כתוצאה מיתמות וגירושין, או במצב של תיפקוד לקוי של אחד ההורים, על-ידי הצמדת מתנדב – אח בוגר לילד, או מתנדבת – אחות בוגרת לילדה, ליצירת קשר חברי ותומך ובילוי משותף, במטרה למלא את החסך ההורי ולהעניק לילד מודל תיפקודי, התורם להתפתחות תקינה וטובה.

שירותים ופעילויות:
המתנדבים מתחייבים לתקופה של שנתיים ונפגשים עם הילדים פעם בשבוע, ביום קבוע. הפגישות מתקיימות בבתי הילדים או המתנדבים, ובחלק גדול מן המקרים יוצאים יחדיו לפעילויות משותפות מחוץ לבית, כמו גני משחקים, פעילויות ספורט, טיולים בעיר, ביקור במוזיאונים, קולנע ועוד. עמותת אחים ואחיות בוגרים מקיימת פעילויות קבוצתיות משותפות לילדים ולמתנדבים: טיולים וימי כיף בחופשות ובחגים, מסיבות בחגים, חגיגות בר ובת מצוה, יציאה לאתרי טבע ומשחקי באולינג וכדומ'.
צוות של עובדות סוציאליות אחראי על פעולת המיון של המתנדבים והתאמתם לילדים.  צוות זה נמצא בקשר ישיר וקבוע עם משפחות הילדים, הילדים עצמם והמתנדבים, לצורך מעקב.  העמותה מקיימת סדנאות השתלמות למתנדבים וכל פעילותם מלווה בייעוץ מקצועי מתמשך וקבוע לאורך כל תקופת ההתנדבות.

תנאי קבלה:
ראיון מובנה של המתנדב על-ידי צוות של עובדות סוציאליות, בו נבחנת התאמתו לתפקיד. קבלת חוות-דעת על המתנדב מ-2 – 3 ממליצים ובדיקת רישום עבירות מין במשטרת ישראל.

סניפים: 2

מספר חברים רשומים:  כמה עשרות

 

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד