חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
הפורום לדו-קיום בנגב

הפורום לדו-קיום בנגב הוקם ב-1997, על ידי תושבים יהודים וערבים בנגב, במטרה לשמש מסגרת לשיתוף פעולה יהודי-ערבי, להוות בסיס למאבק משותף לשוויון זכויות אזרחי ולטפח סובלנות ודו-קיום בנגב. במסגרת פעילויות הפורום מתקיימים מפגשים בין קהילתיים ואירועים חברתיים, פעילויות הסברה, מאבק באפליה בתעסוקה ובשירותים, מתן סיוע משפטי לנזקקים מקרב האוכלוסייה הערבית בנגב (פרו בונו), מאבק לצדק חלוקתי ולמציאת פתרונות הולמים לתושבי הכפרים הבלתי מוכרים. הפורום הנו הארגון היהודי/ערבי היחיד שצמח ופועל בנגב ומשתף פעולה באופן אינטנסיבי עם ארגונים יהודיים וערביים מהנגב ומרחבי הארץ.
בארגון ישנו גרעין קבוע של לפחות 30 מתנדבים פעילים, יהודים לצד ערבים, אשר פועלים ומשקיעים זמן ומאמץ על בסיס שבועי להשגת מטרה זו. כמו-כן, כמה מאות אנשים נוספים מצטרפים לפעילויות הארגון במהלך אירועים נבחרים ומעודכנים באופן שוטף על נושאי עניין של הפורום. בין חברי הפורום לדו-קיום ניתן למנות את הנהגת ערביי הנגב בצד אנשי אקדמיה, בעלי תפקידים חופשיים ושכירים.

ימי פעילות בכפרים הלא מוכרים

מדי מספר חודשים אנו מקיימים ימי פעילות בכפרים הלא מוכרים בנגב. ימי הפעילות נועדו להעלות את המודעות לקשיים מהם סובלת האוכלוסייה הבדואית בנגב ולמחות במשותף כנגד מצבם של תושבי הכפרים. בין של הפעולות ניתן למצוא אירגון של שיירות מים ממרכז הארץ לכפרים הלא מוכרים, שיפוץ גני ילדים, חיבור כפרים לא מוכרים לרשת המים הארצית, בניית דרכי גישה לכפרים ועוד. בכל ימי הפעילות מתקיים שיתוף בין התושבים לחברי הפורום, אליהם מצטרפים עוד עשרות מתנדבים מכל רחבי הארץ.

פרויקט סיוע משפטי:

בניהולו של סלימאן אבו-זאיד, רכז הפורום. במסגרת פרויקט זה מופנים נזקקים מקרב האוכלוסייה הערבית בנגב לעורכי דין מתנדבים, יהודים וערבים, המעניקים להם סיוע משפטי וייצוג בבתי משפט על בסיס פרו-בונו. עד כה טופלו במסגרת פרויקט זה כ-250 פונים, מתוכם כ-20 זכו לייצוג בבית משפט. בפרויקט מופעלים 10 עורכי דין ערבים ויהודים בהתנדבות. ייחודיותו של הפרויקט בהיותו היחידי שמציע הן סיוע והן ייצוג משפטי בשפה הערבית בנגב.
אנו מעוניינים להרחיב את היקף הפעילות של הפרויקט. זאת על ידי עריכת ימי זכויות בכפרים, פרסום של הפרויקט בעיתונות המקומית והפצת חומר פרסום בכפרים. ימי הזכויות ייערכו בשיתוף עם ארגונים נוספים ובראשם פורום ביחד. אנו רואים בימי הזכויות דרך לחשוף את האוכלוסייה בכפרים לאפשרות של סיוע משפטי בפרט ושל סיוע על ידי ארגונים חברתיים בכלל.
קבלת קהל: בכל יום שלישי, שעות 9:00-12:0 במשרדי שתי"ל בבאר שבע.
לתיאום פגישה ניתן לפנות לסלימן: 050-7701118

 

לאתר העמותה

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד