חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
הקרן החדשה לישראל, הבית של היזמות החברתית
הקרן החדשה לישראל, הבית של היזמות החברתית  (הגדל)

לתרומות ולמידע:

בטלפון:
02-6723095
רח' יד חרוצים 9, ירושלים, 53410
דואר אלקטרוני:  
supportnif@nif.org.il

לאתר הקרן לחץ כאן

הקרן החדשה לישראל, הבית של היזמות החברתית בישראל, פועלת למען חיזוק הדמוקרטיה בישראל וקידום החופש, הצדק והשוויון לכל אזרחיה. הקרן משקיעה במאות ארגוני שטח המחוללים שינוי, מטפחת יוזמות חברתיות ומעצימה מנהיגים חברתיים. שתי"ל, מייסודה של הקרן, ארגון ייחודי מסוגו בעולם, מעניק ייעוץ מקצועי וארגוני למיזמים החברתיים ומסייע בהפיכת החזון למציאות.
 

החזון שלנו

הדמוקרטיה הישראלית מתמודדת כבר שנים ארוכות עם מספר אתגרים - המצב הביטחוני, המתח בין דת ומדינה, אוכלוסייה רב-גונית, משברים כלכליים תכופים ורבים אחרים. הקרן החדשה לישראל מאמינה כי מגזר אזרחי חזק ותוסס הוא מרכיב חיוני בדרך לפתרון האתגרים האלו. הקרן מאתרת נושאים חברתיים בוערים הזקוקים לטיפול, תומכת ביוזמות לשינוי העולות מן השטח ומציעה מענה אמיתי למצוקות חריפות. לאחר שמיזם או ארגון התבססו והגיעו לבגרות ארגונית, מצמצמת הקרן בהדרגה את תמיכתה ומאפשרת צמיחה עצמאית.

מה מייחד את הקרן?

  • לצד תמיכה מתמשכת בארגוני עוגן ארציים, הקרן שמה לה למטרה לתמוך ולחזק את "השתילים הרכים" – יוזמות אזרחיות חדשות וארגוני שטח הצומחים מלמטה ומייצגים  את הקולות החלשים בחברה. ניתן לומר שהקרן היא חממה המצמיחה סטארט-אפּים של ארגונים חברתיים.
  • שתי"ל – שירותי תמיכה וייעוץ לארגונים לשינוי חברתי – הוא ארגון יחיד מסוגו בעולם. שתי"ל משלים את אסטרטגיית המענקים של הקרן במתן שירותי תמיכה וליווי מקצועיים לארגונים השונים. שתי"ל מסייע בבניית יכולת ארגונית ובהקמת מוסדות המקדמים שינוי חברתי ארוך טווח. שתי"ל מגיע לכל אזורי הארץ ועובד עם מגוון גדול של אוכלוסיות החיות בפריפריה גיאוגרפית או תרבותית  ומעניק להן כלים לקדם את עצמן במקומות בהם הממסד נכשל.
  • הקרן ושתי"ל מתייחדות בשותפות המלאה המתקיימות בהן בכל רמות העשייה בין יהודים צפון אמריקנים ואירופים לישראלים המייצגים את כל הקשת החברתית בישראל – ותיקים, עולים, ערבים, נשים וגברים.

 

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד