חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל
הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל (הגדל)

הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל (ע"ר) נוסדה בשנת 1994 ע"י מרכז הארגונים של ניצולי השואה ובשיתוף ועידת התביעות (הגוף אשר מממן את רב פעילות הקרן), במטרה לסייע לניצולי השואה שניצלו מן התופת הנוראית אך לא הצליחו להשתקם.  היום, בגיל מבוגר, הם מתקשים לנהל אורח חיים תקין בכוחות עצמם. לחלקם אין האמצעים הדרושים לרכישת מוצרים בסיסים החיוניים למחייתם.  המימון העיקרי של הקרן מגיע מועידת התביעות.

ניצולי השואה סובלים מבעיות ייחודיות, שהן תולדה ישירה של השואה, בעיות המלוות אותם כל היום והלילה, מפרות את שלוותם, ומתעצמות עם השנים. מדובר בבעיות פיזיות, בריאותיות, מצוקות נפשיות או חרדות והגרוע מכל בדידות והעדר רשתות תמיכה משפחתיות וחברתיות, כאלו שיכולות היו להמתיק ולו במעט את חייהם הקשים.

הקרן שמה לעצמה למטרה להעניק סיוע ותמיכה באופן פרטנילהעלות את מצבו של כל אחד ואחד מהם ואת נושא רווחתם של ניצולי השואה ככלל, לסדר היום הציבורי, ובמקביל , במידת האפשר.

לקרן הנהלה ציבורית, בראשה עומד היו"ר מר זאב פקטור וחבריה הם מתנדבים המייצגים ארגונים שונים של ניצולי שואה. בקרן עובדים כיום כ-30 עובדים בראשות המנכ"ל עו"ד דובי ארבל.

ההחלטה על סיוע לניצולי השואה שפונים לקרן נעשית עפ"י קריטריונים ברורים אשר מפורסמים בציבור וברשויות הרווחה.

כל בקשה נבדקת ומובאת לדיון ולאישור בפני  ועדות ציבוריות אשר מורכבות מניצולי שואה מתנדבים, שסמכותם היא לקבוע, לגבי כל בקשה ובקשה, אם תאושר או לא, בהתאם לכל הגורמים והשיקולים הרלוונטיים.

בנוסף לפעילותה המרכזית, מפעילה הקרן  מספר פרויקטים ייחודיים ופעילות התנדבותיות באזורים שונים בארץ, כאשר כולם סובבים סביב הניסיון והרצון לשפר את רווחתם של ניצולי השואה. 

 

ניתן ליצור קשר עם נציגי הקרן במספר דרכים:

 

דואר

כתובתנו: הקרן לרווחה לנפגעי השואה  בישראל ת.ד.7197 תל אביב, מיקוד 64734

 

טלפון

בקרן מרכז שירות בו ניתן לקבל הסברים לגבי פעילות הקרן, עזרה במילוי טפסים, הפניה ויעוץ בנושאים שונים הקשורים לניצולי השואה. המרכז פועל בימים א' עד ה' בין השעות 08:00 - 16:00. טלפון רב קווי - 03-6090866

 

דוא"ל

נשמח לקבל פניה באמצעות דואר אלקטרוני  info@k-shoa.org

 

קבלת קהל

משרדי הקרן ממוקמים בתל אביב ברחוב קפלן 17 בקומת כניסה משרד 131, ניתן להגיע בימים א' עד ה' בין השעות 08:00 – 13:00. אנו ממליצים לוודא כי נמצאים ברשותכם כל המסמכים הנחוצים לצורך הטיפול בפנייתכם. אם אינכם בטוחים אנא צרו קשר טלפוני עם מרכז המידע על מנת לקבל סיוע.

אתר האינטרנט בו ניתן להוריד טפסי בקשה ולקבת מידע נוסף: www.k-shoa.org

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד