חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
אקודה
אקודה (הגדל)

"אקודה" היא מרכז הכשרה וחקר המשלב תרגול רוחני עם פעילות חברתית בישראל. מטרתה של "אקודה" היא לקדם חזון רדיקלי של תרבות שלום, ולהניע עשייה אפקטיבית ומיומנת לשינוי חברתי לא אלים, באמצעות גישות ושיטות אוניברסליות וחילוניות השואבות ממסורות של חוכמה רוחנית, תרגול התודעה ועבודה פנימית.

"אקודה" שואבת השראתה מעבודתם ומהישגיהם של כמה מהאישים הבולטים במסורת הפוליטית המערבית, שחרטו על דגלם את עקרון האי-אלימות, בהם מהטמה גנדהי, מרטין לותר קינג ונלסון מנדלה. בה בעת, היא ממזגת גם את החוכמה הרוחנית ויישומה המעשי של המסורת המזרחית רבת השנים, העוסקת בבעיה הקיומית האוניברסלית של הסבל האנושי, ומוצאת כיום את ביטוייה בתורתם ובכתביהם של מנהיגים בני זמננו כמו הדלאי לאמה וטיך נהאת האן.

הבנת יחסי הגומלין והתלות בין מצבי תודעה פנימיים לבין דפוסי התנהגות חיצוניים, משליכה כיום עמוקות על גישות חדשות בפסיכולוגיה המערבית המודרנית. "אקודה" מסתמכת גם על גוף הידע הנרחב הזה בעיצוב תוכניות ההכשרה שלה. הבנה עמוקה של ההתניות האנושיות הבסיסיות שלנו, אשר מצמיחות את הכעס והפחד שמובילים לקונפליקטים ולאלימות על כל צורותיה, היא הצעד ההכרחי הראשון בתהליך של השלמה, פיוס, שיקום וטרנספורמציה של מערכות יחסים בין יחידים וקבוצות, שקרסו והידרדרו למשבר עמוק.

תחומי פעילות ופרויקטים

תכניות ההכשרה של "אקודה" מיועדות הן לפעילים בארגונים חוץ ממשלתיים לשלום, איכות הסביבה, דו קיום וצדק חברתי, והן למתרגלים שיטות שונות של עבודה רוחנית פנימית. התוכניות מתוכננות כדי לענות על הצרכים הספציפיים של המשתתפים בהתאם לאופי פעילותם. המשתתפים לומדים כלים מעשיים, מיומנויות וכישורים החיוניים לפעילים חברתיים המתמודדים עם שחיקה, התשה וייאוש וגם למתרגלים רוחניים המחפשים דרך ליישם את תובנותיהם למען כלל החברה. התוכניות מוצעות במגוון של אופנים - סדנאות סוף שבוע, קורסים אינטנסיביים וסמינרים יומיים.

זרוע פעילות נוספת של "אקודה" היא קבוצת העיון, שפועלת כפורום קריאה, חשיבה ודיון בנושא האי-אלימות באמצעות שיח חוקר (inquiry). קבוצת העיון מתמקדת בכתבים של הוגים, מורים וחוקרים שעוסקים ברעיון האי-אלימות במחשבה המדינית, בפסיכולוגיה החברתית, וככלי לשינוי פוליטי, חברתי וכלכלי בהקשר הישראלי.

ליצירת קשר:
השלדג9, קדימה, 60920

דוא"ל: ilan_lut@netvision.net.il

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד