חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
האגודה הישראלית לתקשורת קהילתית

האגודה הישראלית לטלוויזיה רדיו ותקשורת קהילתית,  הוקמה בשנת 1994. מייצגת אלפי פעילים המאוגדים בקבוצות שידור קהילתיות (250 קבוצות) בטלוויזיה הקהילתית (הטל"ק) , כל הקבוצות המשדרות פועלות על בסיס התנדבותי, כולל גם הנהלת האגודה שלנו. הפעילים האלה משדרים מאילת ועד קרית שמונה ביותר  מ -100 יישובים: ערים, קיבוצים, מושבים, עיירות פיתוח, מועצות אזוריות. הטל"ק נעשית ע"י אוכלוסיות בני כל הגילאים מנער ועד גימלאי, כולל אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, קבוצות מגדריות וע"י קבוצות בעלות אינטרס, (פונקציונליות) כמו נשים עולים דתיים, ארגונים ירוקים, אירגוני בריאות  וכו'.


כל הקבוצות מאוגדות בעמותות להן יש אישורי שידור ממועצת הכבלים והלוויין במשרד התקשורת . הטל"ק הינו כלי ביטוי עממי, הפועל מכח חוקי התקשורת, ומשקף את המעשה החברתי תרבותי במדינת ישראל שהטלוויזיה המסחרית לא מתעניינת או מעוניינת בו. הוא נגיש לכל שדרות העם, ומשודר בערוץ 25 בכבלים ( HOT ) ובערוץ 98 (הערוץ הפתוח) בלוויין, הערוץ נראה בו זמנית בכל רחבי הארץ במשך שעות רבות בכל יום. האגודה מוכרת ע"י משרד התקשורת המועצה לשידורי כבלים ולוויין כארגון המייצג את כל הגופים המשדרים בארץ בתקשורת הקהילתית.

 מטרות ותפקיד האגודה

  • לייצג את מתנדבי השידור הקהילתי וקבוצותיו הפעילים בתחום התקשורת הקהילתית, לפתח ולקדם את התקשורת הקהילתית ולפעול להבטחת תקשורת קהילתית דמוקרטית בישראל.
  • לפעול במישור החקיקה ובמישורים אחרים למימוש זכויות האזרח לחופש ביטוי בתקשורת הקהילתית ולטפח התנדבות לפעילות קהילתית בתחום זה. 
  •  לתמוך בשידורים קהילתיים קיימים, לפעול להרחבת השידורים, ע"י פרטים וקבוצות ולעודד הפקה ושידור תוכניות לפעילות מגוונת בקהילה.
  • לשתף פעולה עם גופים ומוסדות בישראל בעלי זיקה לנושא ולקיים קשרים עם אגודות הפועלות בתחום התקשורת הקהילתית בחו"ל.

פעעולותינו עד  היום בתחום

  • תמכנו בהפקות של ימי שידור ארציים בתחומי: בריאות, חיים ,סביבה, חינוך ועוד  של הקבוצות השונות.
  • קיימנו השתלמויות ארציות לשיפור יכולות השידור של הקבוצות והאנשים המשתתפים בהן.
  • הפקנו כנסים ופסטיבלים בהם השתתפו אלפי מתנדבים שמטרתם: הצגת יכולות המתנדבים, תמיכה  גיבוש ושדרוג יכולות בתחומי תקשורת קהילתית.
  • חתמנו חוזה עם אקו"ם לשידור מוסיקה במגזיני הוידיאו המשודרים בכבלים ובלוויין.
  • אנו יוצרים שותפויות עם ארגונים ממלכתיים לקיום תוכניות תקשורת ארציות בתחומי איכות חיים בטחון קהילתי, חינוך תרבות  ועוד.

אנו מובילים מאבקים חברתיים למען איכות השידור הקהילתי בארץ.
 אתר אינטרנט שהקמנומשקף את הנעשה בתחומי התקשורת הקהילתית.

למעבר אל אתר האינטרנט לחצו כאןl

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל:

 יוחאי רוטנברג יו"ר (משותף) של האגודה נייד: 052-4418282
rotenbe1@netvision.net.il
ת.ד. 30054 ירושלים 91300

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד