חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
המפעל להכשרת ילדי ישראל

Hamifal – Educational Children’s Homes

        


מטרות:
שיקומם וחינוכם של ילדים בני 5-14, בעלי פוטנציאל שכלי תקין, הבאים ממשפחות במצוקה, ואשר רשויות הרווחה קבעו כי יש לגדלם מחוץ לבית, במסגרת בתי ילדים יחודיים המושתתים על עיקרון המודל המשפחתי החינוכי.
מודל זה מאפשר לילדים אלו לעבור חוויה מתקנת של גדילה והתפתחות במסגרת משפחתית מתפקדת. בית הילדים מורכב ממספר משפחתונים. כל משפחתון מונה כ – 10 ילדים וילדות בגילאי 5-14 אשר חיים ביחד עם זוג נשוי וילדים משלו והמשמש כ"הורים".

Aims:
This organization raises, educates and rehabilitates children aged 5-14 from broken homes and from families in socio – economic and mental distress. The children are cared for in children’s homes, foster families and family group homes throughout Israel. Their goal is to provide them with all of their needs including psychotherapy, extra curricular lessons, the assistance of  social workers and others, so that they may overcome their difficulties and function normally. 

שירותים ופעילויות:
המפעל מספק את כל צרכי הילדים במשפחתון, נותן חוגי העשרה מגוונים ושיעורי עזר. הצוות הטיפולי (פסיכולוגים עו"סים, מרפאות באומנות) מטפלים בכל ילד ובבעיותיו יחד עם זוג המדריכים הקבוע הממלאים גם תפקיד אם בית ומדריך חינוכי.
הילדים לומדים בבתי ספר רגילים ממלכתיים או ממלכתיים דתיים בקהילה ומשתלבים בחיי השכונה והקהילה, והרשות המקומית.

הארגון נוסד בשנת: 1943

תנאי קבלה: הפנייה ע"י קב"סים ועו"סים לאחר דיון בהתאמת הילד לאחת המסגרות (בית ילדים, מעון משפחתי, משפחות אומנה והכשרה חינוכית בקיבוצים במסגרת משפחות אומנה).

סניפים: 8 בתי וכפרי ילדים, 6 מעונות משפחתיים, 50 משפחות אומנה בקיבוצים ובמושבים ברחבי הארץ.

קשרים בחו"ל:
עם תורמים וקרנות מידידי המפעל בארה"ב ובאירופה  IFCW, FICE, AIEYI, IFSW

ליצירת קשר:

רחוב אורוגואי 3א',  ת.ד. 9160,  ירושלים  91090
טלפון: 02-6420080  
פקס:  02-6420070
דוא:ל:
info@hamifal.org.il

לאתר הבית של העמותה לחצו כאן

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד