חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
חוש"ן- חינוך ושינוי

חוש"ן (חינוך ושינוי) הוא מרכז החינוך וההסברה, ומערך ההרצאות של קהילת הלהט"ב (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים) בישראל. חוש"ן הוקם במסגרת אגודת הלהט"ב בשנת 2001, ומאז שנת 2004 פועל, כארגון עצמאי ללא מטרות רווח, לקידום שילובם של להט"בים בחברה הישראלית, תוך חינוך לערכים של סובלנות וקבלת השונה, פלורליזם ופתיחות.

חלק גדול מהעוינות ומהרתיעה מהומוסקסואליות הוא תוצאה של בורות ודעות קדומות. לפיכך, לחוש"ן שתי מטרות עיקריות: בראש ובראשונה, יצירת סביבה פתוחה ומקבלת ללהט"בים, על-ידי שינוי סטריאוטיפים ועמדות שליליות, ובנוסף פיתוח מודעות וכלים עבור צוותים חינוכיים, על-ידי העמקת הידע התיאורטי והמקצועי בנושאים אלו. שינוי עמדות בחברה כלפי קהילת הלהט"ב צריך להיעשות בכל גיל, ובמיוחד אצל קהלים הבאים עימה במגע יומיומי.

בחוש"ן פעילים כ-100 מתנדבים ומתנדבות, המקיימים מדי שנה מאות פעילויות בכל רחבי הארץ, בבתי ספר ובמסגרות נוספות (משרד החינוך, אוניברסיטאות, סמינרים למורים, משטרת ישראל, יחידות צה"ל ועוד). חוש"ן מספק מגוון רחב של פעילויות: סדנאות, מפגשים אישיים, הרצאות עיוניות וסמינרים. המרצים של חוש"ן נבחרים בקפידה כך שיתאימו לתפקיד מבחינת אישיותם, סיפורם האישי ויכולות הביטוי שלהם. כל מתנדב עובר תהליך הכשרה מקצועי וממושך.

רוב הפעילויות מתקיימות בבתי-ספר, על פי רוב בכיתה י"א, וכוללות מפגש עם שני מתנדבים, גבר ואישה, המספרים על התמודדותם האישית עם זהותם ונטייתם המינית. המפגש כולל שיחה גלויה בנושא, במטרה להתמודד עם השאלות והרגשות המתעוררים במהלכו.

הפעילות מכוונת לשתי אוכלוסיות עיקריות; הראשונה היא בני-הנוער הלהט"בים. עבורם, קבלת מידע אמין, בדוק ובלתי-אמצעי בנושא מהווה צורך דוחק וחיוני, לעתים עד כדי שאלה של חיים ומוות. אוכלוסיית היעד השניה היא כלל בני הנוער, המקיפה את הנוער הלהט"בי, שבקרבם יש לחולל את תהליך ניפוץ הסטיגמות והסטריאוטיפים הנוגעים לאוכלוסיית הלהט"בים, וכן להטמיע בהם ערכים בסיסיים של חברה דמוקרטית, פלורליסטית ושוויונית.

פעילותנו מתבצעת בשיתוף פעולה הדוק עם משרד החינוך, ועם השירות הפסיכולוגי-ייעוצי שלו (שפ"י). בין השאר, עורך חוש"ן הכשרות שוטפות ליועצים ולפסיכולוגים חינוכיים בשפ"י, ומפרסם תכנים רלוונטיים באתר האינטרנט של שפ"י, בשיתוף היחידה לחינוך מיני ומשפחה.

ליצירת קשר:
חוש"ן - חינוך ושינוי
ת.ד. 23038 תל-אביב 61230
טלפון נייד: 052-5603000
דוא"ל:
info@hoshen.org

למעבר אל אתר חושן לחצו כאן

 

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד