חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
קואליציית נשים לשלום

"קואליציית נשים לשלום" היא ארגון גג לתשעה ארגוני שלום פמיניסטיים: "בת שלום"; "פרופיל חדש"; "נשים בשחור"; "האם החמישית"; "מחסום WATCH"; "תנד"י" (תנועת נשים דמוקרטיות בישראל); "נגה - מגזין פמיניסטי"; "נל"ד" (נשים לדו קיום); ו"WILPF" (הסניף הישראלי של נשים למען שלום וחופש). הקואליציה פועלת למען שינוי פוליטי-חברתי, לקידום השלום, זכויות האדם והצדק החברתי, ופעילותה כוללת הסברה, הפגנות, סיורים, סדנאות, קבוצות העצמה וכדומה. הקואליציה תומכת בארגונים המשתייכים אליה, מייצרת פעילויות משותפות, ומפעילה רכזת תקשורת שתפקידה לפתח את מערך הדוברות של הארגונים ולשמש כדוברת הקואליציה.

הקואליציה הוקמה בחודש נובמבר שנת 2000, כשישה שבועות לאחר שפרצו האירועים המכונים האינתיפאדה השנייה. מאז ועד היום, ללא לאות, משמשת הקואליציה אחת המסגרות המובילות במאמץ להביא לכינון שלום צודק ובר קיום בין ישראל לפלסטין. היא מכנסת לפעילות משותפת נשים בלתי תלויות וארגוני נשים הפועלות למען השלום, חלקם ארגונים שקמו זה לא מכבר, אחרים פועלים לקידום דו קיום יהודי-פלסטיני מאז קום המדינה. בקואליציה ובארגונים המרכיבים אותה פועלות יחד כתף אל כתף נשים יהודיות ופלסטיניות, כולן אזרחיות מדינת ישראל. יחד אנחנו פועלות כדי להגביר את קולותיהן של הנשים הקוראות להשכין שלום וחיים של צדק למען כל תושבי האזור.

לקואליציה כמה מטרות, בהן סיום הכיבוש; שיתוף מלא של נשים בכל המו"מ לשלום; הקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל בגבולות 1967; הכרה בירושלים כשתי בירות לשתי המדינות; הכרה של ישראל באחריותה לתוצאות מלחמת 1948 ושיתוף פעולה במציאת פתרון צודק לפליטים הפלסטינים; שוויון, צדק ושיתופם המלא של פלסטינים אזרחי המדינה; התנגדות למיליטריזציה של החברה הישראלית; שוויון זכויות מלא לנשים ולכל תושבי המדינה; ומאבק למען צדק חברתי וכלכלי.

חברות הקואליציה מאמינות, כי יש להביא בהקדם האפשרי לסיום הסכסוך בין ישראל לפלסטין. יש לפעול בתבונה, לא בכוח, תוך מציאת פשרה המבוססת על הבנת מצבן של כל האומות באזור. חברות הקואליציה סבורות כי יש להפסיק את המיליטריזם של החברה הישראלית. שכן, כל עוד גנרלים שולטים בממשלות ישראל וכל עוד האלימות היא חלק מן האסטרטגיה הפוליטית, לא ישכון שלום.

תחומי פעילות ופרויקטים

הקואליציה מפעילה מספר פרויקטים, אחד מהם הוא "ממבט נוסף - סיורים לאורך גדרות". במסגרת הפרויקט השתתפו למעלה מ-2,000 ישראלים מאז חודש מאי 2004 בסיורים לגדר ההפרדה, החושפים את המסיירים למציאות שיוצרת הגדר. פרויקט אחר מיועד לדוברות רוסית, במסגרתו הקואליציה מקיימת סמינרים ומפגשים לנשים דוברות רוסית בנושאים הקשורים לפמיניזם, צדק חברתי וזכויות אדם. ארגון "אחותי" מנהל את פרויקט השלום החברתי שיזמה הקואליציה, אשר עוסק בחזון השלום של נשים מזרחיות.

 

ליצירת קשר:
ת.ד. 10252, ירושלים, 91102
טלפון: 050-8575729
דוא"ל:
cwp@coalitionofwomen.org
למעבר אל אתר האגודה לחצו כאן.

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד