חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
קהילת נשים לומדת

"קהילת נשים לומדת" היא ארגון פמיניסטי רב תרבותי המורכב מייצוג של נשים יהודיות מזרחיות ואשכנזיות, ערביות-פלסטיניות, הטרוסקסואליות ולסביות, דתיות וחילוניות. כל חברות ההנהלה מאוחדות בשאיפה למגר אפליה על בסיס מגדר, לאום, גזע ובחירה מינית. התפיסה הרב-תרבותית חושפת את הקונפליקטים הקיימים בין הקבוצות השונות ובונה באמצעותם את שיתוף הפעולה. קבלת ההחלטות בכל מסגרות העמותה נעשית בקונצנזוס, שיטה המוכיחה יכולת לשיתוף פעולה בין קבוצות קונפליקט ומצמיחה פתרונות יצירתיים לבעיות שעל הפרק.

חזונה של "קהילת נשים לומדת" הוא בניית קהילות אכפתיות ומעורבות של מנהיגות נשים בפריפריה, המקיימות מסגרת קבועה של פעילות ציבורית לקידום נשים באזורן. קהל היעד של העמותה הוא נשים יהודיות, בעיקר מזרחיות ועולות חדשות, לצד נשים ערביות-פלסטיניות החיות בישראל.

הקהילה נרשמה כעמותה בינואר 2004, לאחר שהתנהלה במשך ארבע שנים כפרויקט במרכז הנשים "קול האשה" בירושלים ביוזמת פמיניסטיות ערביות ויהודיות. בשנים הראשונות פעל הפרויקט כבית ספר ללא קירות והפעיל קורסים להעצמה כלכלית ופמיניסטית ביישובים ברחבי הארץ, בהם לקחו חלק כ-600 תלמידות.

תהליך צמיחה ההדרגתי הביא לפיתוח מסגרות העמותה על-פי עקרונות הפמיניזם הרב-רבותי שהתפתח מהדיאלוג בין הזהויות השונות של המייסדות. עם רשימת הנשים המובילות נמנו מרשה פרידמן, טרי גרינבלט, אמל אל סנא, הנרייט דהאן, ויקי שירן ולאה שקדיאל.

תחומי פעילות ופרויקטים

העמותה פועלת ליצירת תנאים לשיתוף פעולה בין זהויות שונות, הזדמנויות להתפתחות של מנהיגות מקומית המבקשת לקדם נשים וצרכים מקומיים, הקמת תשתית לרשת קשר בין ארגוני נשים בפריפריה, והצעת הגישה הפמיניסטית הרב-תרבותית לנשים בפריפריה כדרך לקידום פוליטי וחברתי.

האזורים שנבחרו לפעילות בחמש השנים הבאות הן רמלה, לוד והמושבים בסביבתן, אזור ואדי עארה וכפרים כמו כפר קרע, ערערה, ערה, אום אלפאחם וזלפה. בחירת אזורי העבודה נובעת מהיכרות של נשות העמותה עם השטח, כתושבות היישובים הללו ומתוך שאיפה לפתח מרכזים פעילים של נשים שאין מענה לצורכיהן.

באזור רמלה לוד והסביבה אנו מחפשות מימון לבניית קהילת נשים למרות התנאים הקשים, על-מנת לחשוף את כוחן של נשים ולשפר את מצבן. הבית הקהילתי הראשון לנשים באזור ואדי עארה נפתח ב-2004, ובמסגרתו פעלו עד כה חמש קבוצות נשים. מתוכן נוצרה קבוצת מנהיגות מחויבת המנהלת את הפעילות הקהילתית באזור ומלווה על-ידי מנחות ויועצות.

 

 

ליצירת קשר:
 כפר קרע, 30075
טלפון:  04-6353876
דוא"ל:
schoolw@netvision.net.il

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד