חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
מכון תודעה
10/09/2014
מכון תודעה (הגדל)

התייחסות החברה לתופעת הזנות מושפעת ממיתוסים וסטריאוטיפים, היוצרים תמונה מעוותת של החיים בזנות כמקום של בחירה וכתופעה עתיקה שאין צורך להיאבק בה. המציאות הפוכה וקשה ופורסת לפנינו תופעה עגומה של אלפי נשים, גברים, נערים ונערות הנתונים לחיי ניצול ואלימות. כניסתם לעולם הזנות מקורה מדפוסי חיים של ניצול על רקע מיני, להם היו חשופים בילדותם. עשרות אלפי אנשים אלו חיים במצוקה יומיומית. הם מסביבנו, בדירות, במועדונים וברחובות. החברה הישראלית כמו בכל העולם, בוחרת להתעלם להשאיר את מצב על כנו. מכון תודעה, הינו הארגון הראשון והיחידי בארץ, הפועל להסרת מסיכת הצביעות וחשיפת האמת שבחיי הזנות. תרומתו של מכון תודעה לחברה הישראלית הינה יוצאת דופן, בהתגייסותו להושיט יד ולשקם את אלו הלכודים בתעשיית המין.

רקע:

מכון תודעה הינו עמותה ללא כוונות רווח (מלכ"ר) ומטרתו העיקרית היא הבאת בעיות של זנות, סחר בנשים לתעשיית המין, פורנוגרפיה וניצול מיני מסחרי של בני אדם, לראש סדר היום החברתי. מכון תודעה הוא הנציג הישראלי הרשמי של ה- IAF (הפדרציה האבוליסיוניסטית הבינלאומית). ל- IAF מעמד מייעץ באו"ם, באונסקו, ביוני צף, במועצת אירופה, ב ECOSOC וב ILO.

מפעילות הארגון:

  • מכון תודעה הינו הארגון היחידי כיום בארץ, המציע עזרה פרטנית ותמיכה מלאה (רגשית ופיננסית) לנפגעות תעשיית הזנות, ע"י ייעוץ פסיכולוגי, ייעוץ משפטי, העצמה אישית, בניית דרך לשיקום, וכדומה.
  • אנו פועלים בימים אלו, להקמת מקלט עבור נשים ונערות שעברו ניצול מיני מסחרי ורוצות לבנות חיים חופשיים מזנות. המקלט, המתבסס על דגם אמריקאי יהיה ראשון מסוגו בארץ. מערך תמיכה לנערים וגברים בזנות יוקם על ידי צוות נפרד בעתיד.
  • מכון תודעה מגיש זה מספר שנים, דוחות שנתיים בנושא זנות וסחר באנשים למטרות מין בישראל, לועידת האו"ם לזכויות האדם שמתכנסת מדי שנה בז'נבה ולמחלקת המדינה האמריקאית (משרד TIP).
  • העמותה עורכת כנסים והרצאות שנועדו להעלות למודעות את בעיית הניצול והאלימות שיוצרת תעשיית המין בישראל. יצירת שינוי תודעתי בהתייחסות הציבור לתופעת הזנות, תוך הדגשת הפגיעה בזכויות אדם בסיסיות.

נציגי מכון תודעה הינם חברים פעילים בוועדת החקירה הפרלמנטארית לעניין הסחר בנשים בראשותה של חברת הכנסת זהבה גלאון ובוועדה לקידום מעמד האישה בראשותו של ח"כ גדעון סער. המכון נקרא להשתתף גם בדיוני וועדות פרלמנטאריות אחרות ונחשב מקור מידע מהימן וגוף ייעוצי ייחודי. מלבד הכנסת, מכון תודעה משתף פעולה עם משרדי ממשלה, משטרה, משטרת ההגירה, צוותי פעולה ממסדיים, ארגונים למען זכויות אדם.

צוות מכון תודעה: 

עידית הראל שמש, מנהלת שטח - , iditharel@bezeqint.net

טלי קורל, רכזת מתנדבים - tali.koral@gmail.com

מתנדבים ומתנדבות.

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד