חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
ג.א.ה. - קבוצה אקולוגית אקטיבית - מבית אקרופוליס החדשה
ג.א.ה. - קבוצה אקולוגית אקטיבית - מבית אקרופוליס החדשה (הגדל)

גאה היא קבוצה אקולוגית אקטיבית, בין לאומית, אשר הוקמה ע"י אקרופוליס החדשה ופועלת בהתנדבות למען הסביבה והקהילה.


בגאה אנחנו חוקרים תרבויות עתיקות שידעו לחיות בהרמוניה עם הטבע, תרבויות שראו באדם חלק ממערכת החיים המופלאה הקיימת על פני כדור הארץ, תרבויות שידעו לעבוד עם חוקי הטבע, ושידעו לגעת במסתורין שלו... ובעזרת הידע העתיק הזה אנו מנסים להפוך את האקולוגיה לדרך חיים.

מתוך ההתבוננות באותן תרבויות אנחנו למדים על שלושה מישורים הבונים תפיסה אקולוגית שלמה איתה אנו עובדים:

 • אקולוגיה סביבתית-  אנחנו מאמינים שהאדם הוא חלק בלתי נפרד מהטבע, וככזה, אחראי ומחויב לו, ומתוך אמונה זו אנחנו פועלים למען השגת יחסים הרמוניים בין האדם לסביבה.
  בעולם של היום, האדם נוטה לתפוס את עצמו כמנותק מהטבע, ואילו הטבע נתפס כמשאב שיש לנצל על מנת להפוך את חיי האדם לנוחים יותר.
  חקר התרבויות העתיקות בהקשר זה מזכיר לנו שדווקא בשל היכולות בהן זכינו כבני אדם, עלינו לפתח את האחריות כלפי הטבע, זאת מכיוון שיש לנו תפקיד של בניה ותמיכה ולא של הרס וניצול.
 • אקולוגיה חברתית – אנחנו פועלים להשגת יחסים נכונים יותר בין אדם לאדם ע"י קידום ערכים של אחווה וסובלנות ועל בסיס התנדבות בקהילה בה אנו חיים.
  יצירת יחסים בין בני אדם המושתתים על כבוד, אחווה ושרות התנדבותי הנם חלק מתפיסת האקולוגיה.
  האנשים שונים זה מזה, כל אחד בא מרקע אחר- משפחה, מסורת, דת, עם- ולכל אחד מנהגים שונים ומיוחדים משלו. ע"י קידום הערכים האנושיים נוכל להתקרב עוד צעד לקראת יצירת חברה הרמונית יותר. חברה בה כל החלקים השונים מסתדרים ביחד והופכים ליצירה שלמה בעלת יופי- וזאת למרות שהיא מורכבת מחלקים שונים, או אולי דווקא בגלל זה.
 • אקולוגיה פנימית - אנו חוקרים את היכולת האנושית להגיע להרמוניה ואיזון פנימי ע"י שימוש בידע הלקוח מתרבויות עתיקות.
  כאשר אנחנו חוקרים תרבויות עתיקות כמו האצטקים, בני המאיה, האינדיאנים, יוון, הודו ומצרים, אנו רואים שהציר המרכזי שאפשר להן לבנות תרבות אקולוגית, במובן השלם של המילה, הציר שאפשר לכל אדם לחיות בהרמוניה עם הטבע ולא רק למעטים, הייתה העובדה שבראש ובראשונה הם ידעו להגיע לאיזון פנימי, הם הצליחו להבין את הקשר הקיים בין האדם לעולם ולגעת במסתורין שלו.

הם עסקו בשאלות מהותיות: מה זה להיות בן אדם? מה תפקידנו בעולם? מהי הדרך אל האושר? . ואת התשובות שהם מצאו הם ידעו לבטא בתוך חייהם, ידעו להפוך את חייהם לדרך מלאת משמעות. 
ובמילים אחרות: הם ידעו לחיות באופן פעיל את האקולוגיה הפנימית.

 • מה הכוונה באקולוגיה אקטיבית?
  בעולם בו אנו חיים יש המון רצון טוב. כולם מסכימים שיש זיהום אויר, זיהום של הים, שצריך למחזר, לדאוג להשתמש בחומרים לא מזיקים. רובנו מסכימים גם שעלינו ללמוד כיצד לקיים קשרים של כבוד,סבלנות ואחווה בין בני האדם. אבל האמת היא שבחיי היום יום אנחנו נוטים לשכוח זאת פעמים רבות.
   אנו ב-ג.א.ה פועלים כדי למלא את התחייבויותינו ואחריותנו כלפי הסביבה והטבע ובכך אנו משפיעים. עשייה של כל אחד ואחד חשובה בשביל לעשות שינוי אמיתי. כל דבר שאנו עושים משפיע גם על האחרים, מקרין.
  בג.א.ה אנו שואפים לבטא את האקולוגיה בחיינו, על כל צורותיה: אקולוגיה סביבתית, חברתית ופנימית, אנו עושים זאת בעזרת ההליכה בדרך שהתוו עבורנו התרבויות העתיקות

 
לברורים והצטרפות ניתן ליצור קשר עם אקרופוליס החדשה: 1-700-504-604

לאתר הבית נא לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד