חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
אדם בשטח
אדם בשטח (הגדל)

ליצירת קשר:
משה שרת 48 א, קרית חיים, 26260
טלפון: 04-8493731 
דוא"ל:
desert2005@speedy.co.il

למעבר אל אתר העמותה לחצו כאן

עמותת "אדם בשטח" הוקמה בשנת 2005, על-ידי אנשי חינוך שחוו במשך שנים את השינוי החיובי שחל בבני נוער בעקבות פעילות שטח. העמותה שמה לה למטרה לסייע לכל נער ונערה בסיכון לבנות ולשקם את הערך העצמי שלהם באמצעות פעילות שטח קצרה ואינטנסיבית במדבר, זאת מתוך הבנה שזהו צעד קריטי בהחזרת הנערים לעולם הנורמטיבי. דרך זו מוכרת בעולם הטיפולי כדרך בדוקה ויעילה הפועלת ישירות לבניית הערך העצמי וחיזוקו.

הבעיה המרכזית והמשותפת לבני נוער בסיכון הינה ערך עצמי נמוך בעיני עצמם ובעיני סביבתם - הסביבה איבדה בהם אמון והם איבדו אמון בסביבה ובעצמם. אובדן האמונה העצמית והקושי בהתמודדות עם דרישות הסביבה מוביל אותם אל עולם העבריינות, שם הם מוצאים דרך 'להצליח'. הסיכוי של נער שייפול לתהום לצאת ממנה קטן ביותר, והוא עלול להפוך למבוגר תלוי, חלש ועבריין, המהווה נטל חברתי וכלכלי על המדינה עד סוף ימיו.

התערבות בשלב הקריטי הזה יכולה לשנות את המצב מן הקצה אל הקצה. אם נצליח לשפר, לשקם ולחזק את הערך העצמי, נעלה את בני הנוער בסיכון על מסלול ההצלה. בעזרת השטח ועוצמתו מוחזרים לנערים ולנערות הללו האמונה בעצמם ובכוחות הרבים הטמונים בהם.

תחומי פעילות ופרויקטים

השטח הוא כלי אידיאלי לטיפוח הערך העצמי כיוון שהוא מייצג פשטות, מחייב התמודדות ומעניק תחושת סיפוק הנובעת מההתגברות על קשיים פיזיים טבעיים. השטח מספק לנערים ולנערות הזדמנות לחוות את עצמם ואת סביבתם באופן חדש ושונה, וכך נוצרת מוכנות להשתנות.

במהלך סמינרי ההישרדות שהעמותה עורכת, מתמודדים הנערים עם סדרת משימות היוצרות קשיים פיזיים ונפשיים כאחד. כל הצלחה במשימה היא נדבך נוסף למגדל האמונה העצמית של הנערים והנערות, שנבנה במהלך הסמינר. הסמינר מונחה על-ידי אנשי מקצוע מתחום השטח והטיפול, ועושה נפלאות לחיזוק ושיקום הערך העצמי.

 

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד