לקט ישראל
הגדל

 

ליצירת קשר: ת.ד. 2297, רעננה (ישראל) 

טלפון: 09-7909211 פקס: 09-7405785

 

לתרומות כספיות: 09-7909211

לתרומות מזון: 053-7236542

להתנדבות: 09-7909202

לאתר הארגון https://www.leket.org/

 

 

לקט ישראל הינו בנק המזון הגדול בישראל אשר הוקם בשנת 2003 על ידי ג’וזף גיטלר והינו בנק המזון הגדול בישראל והארגון היחיד העוסק בהצלת מזון בלבד למען הזקוקים לו. הארגון משמש כמומחה בתחומו ואחראי להעברת עודפי מזון ממקורות מגוונים לעמותות ומוסדות סיוע, באמצעותן מגיע הארגון למאות אלפי אנשים בכל רחבי הארץ עם אספקה של מזון איכותי, בריא ומזין.

לשם ביצוע המשימה, מקיים הארגון מגוון רחב של פעילויות להצלת מזון ממקורות שונים: קטיף תוצרת טרייה בשדות של חקלאים, איסוף התוצרת החקלאית, איסוף מזון מבושל וכן איסוף מוצרי מזון עודפים מהתעשייה. חלק ניכר מפעילות לקט ישראל מתבצע על ידי 56,000 מתנדבים בשנה מהארץ ומהעולם, העוטפים ברוחב לב יוצא דופן את הארגון.

הצטרפו למערך מתנדבים מרגש שאוסף, מלקט, קוטף, מכין ומחלק בזמנו החופשי למען הנתמכים.

אפשרויות ההתנדבות :

קטיפי ירקות ופירות

קטיפי תוצרת חקלאית המועברת באמצעות עמותות, למאות אלפי נתמכים בכל הארץ.  זוהי חוויה מהנה של קרבה לאדמה ולטבע יחד עם הנאה של תרומה ונתינה. פעילות חברתית מגבשת למשפחות וקבוצות.

הקטיפים מתקיימים במושב נהלל ובסמוך לקבוצת שילר, ימים א'-ה' בין השעות 8:00-16:00 ומתאימה לילדים מכיתות ה’ ומעלה.

 

מיון ואריזת תוצרת חקלאית במרכז הלוגיסטי

המרכז הלוגיסטי הוא ליבו של הארגון אליו מובלת התוצרת החקלאית אשר נתרמת מחקלאים בכל הארץ. במרכז הלוגיסטי ממיינים המתנדבים את התוצרת ואורזים בארגזים המועברים לעמותות השונות ברחבי הארץ.

הפעילות מתקיימת במרכז הלוגיסטי בימים א’-ה’ בין השעות 8:00-14:00.

איסוף ארוחות חמות

איסוף יומי של עודפי ארוחות מבושלות ומזינות והעברתן באמצעות עמותת ובתי תמחוי, למאות אלפי נתמכים הניזונים מהן ברחבי הארץ. המתנדבים מבצעים את איסוף המזון באזור מגוריהם מקניונים, אולמות אירועים ומקורות נוספים, תוך שימוש ברכבם הפרטי .

איסוף אחת לשבוע לרוב בשעות הערב, התנדבות קצרה וגמישה תוך שימוש ברכב.

 

 

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד