חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
המכון הישראלי לדמוקרטיה

"המכון הישראלי לדמוקרטיה" נוסד בשנת 1991 כמוסד עצמאי, לא פוליטי ולא מפלגתי, הממוקם על קו התפר שבין הפוליטיקה לאקדמיה. באמצעות מחקריו ומפעליו, שואף המכון לחזק את מוסדות הדמוקרטיה המתהווה בישראל ולתרום לגיבוש ערכיה.

המלצותיו המעשיות של המכון נועדו לשפר את תפקודו של המשטר במדינת ישראל, ולטפח חזון ארוך טווח של משטר דמוקרטי יציב המותאם למבנה, לערכים ולנורמות של החברה הישראלית. המכון עוסק בתכנון מדיניות ובעיצוב רפורמות בממשל, במנהל הציבורי ובמוסדות הדמוקרטיה ותשתיותיה הערכיות.

עמיתי המחקר של המכון הם אנשי אקדמיה מהמעלה העליונה. הם מופקדים על ניהול תוכניות מחקר במגוון תחומי המשטר והחברה בישראל תוך מחקר השוואתי ואוריינטציה יישומית. באמצעות הגשת המחקרים וההצעות לביצוע שיפורים ורפורמות, מסייע המכון לכנסת ולוועדותיה, למשרדים ולמוסדות ממשלתיים, לגופי השלטון המקומי ולמפלגות.

נוסף-על-כך, המכון מממש את שליחותו על-ידי הצגת מידע משווה בנושאי החקיקה ודרכי התפקוד של משטרים דמוקרטיים שונים. המכון שואף להעשיר את השיח הציבורי ולעודד דרכי חשיבה חדשות ויצירתיות באמצעות ייזום דיונים בנושאים שעל סדר היום הפוליטי, החברתי והכלכלי, בהשתתפות מחוקקים, בעלי תפקידי ביצוע ואנשי אקדמיה ועל-ידי פרסום מחקריו.

תחומי פעילות ופרויקטים

פירות העבודה הנעשית במכון מוצגים לציבור בעבודה ישירה מול מקבלי החלטות, בכינוסים ובפרסומים, בהם ספרים, ניירות עמדה וכתבי עת. אלה משמשים למימוש מטרותיו העיקריות של המכון:

  • לקדם רפורמות מבניות, פוליטיות וכלכליות.
  • להוות מקור מידע ומחקר השוואתי לכנסת ולרשויות השלטון.
  • לשמש גוף מייעץ למקבלי ההחלטות ולציבור הרחב.
  • לקדם שיח ציבורי בנושאים אשר על סדר היום הלאומי.

 

ליצירת קשר:
פינסקר4, ירושלים, 92228
טלפון:  02-5300888  
פקס:   02-5300837
דוא"ל: info@idi.org.il
למעבר אל אתר המכון לחצו כאן.

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד