חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
ה.ל.ל. - האגודה ליוצאים לשאלה

ה.ל.ל – האגודה ליוצאים לשאלה היא עמותה רשומה ללא מטרת רווח וללא כל זיקה פוליטית או אינטרס פוליטי. היא מסייעת לאנשים בארץ המבקשים לצאת מהעולם החרדי ולהשתלב בישראל המודרנית והפלורליסטית.

מאז היווסדה ב-1991, עזרה העמותה למאות אנשים צעירים להצטרף לחברה הכללית בישראל.  ה.ל.ל היא הגוף היחיד המציע סיוע ל''עולים חדשים'' אלה. 

כל עבודת העמותה נעשית על ידי קבוצת המתנדבים אשר כוללת יותר מ-250 חברים: סטודנטים, פסיכולוגים, עורכי דין, מורים, רואי חשבון, עקרות בית, עובדות סוציאליות, אנשי תקשורת, חברי קיבוצים, יחצ"נים, יועצים ארגוניים ורבים ורבות אחרים.

ל-ה.ל.ל שני סניפים - אחד בתל אביב ואחד בירושלים. בכל סניף פועל "הקו הפתוח" ומתנהלים בו פעילויות מגוונות: שיעורים פרטיים, מפגשי יוצאים ומתנדבים, מועדון חברתי שמתכנס פעם בשבוע, ארוחות שישי בערב שמתקיימות אחת לשבועיים. בכל סניף יש ספריות ומחשבים לשימוש היוצאים וארונות מלאים כלי בית ובגדים שמביאים אנשים טובים עבור היוצאים.

ה.ל.ל מפעילה את "הקו הפתוח" בשני הסניפים: 
בתל אביב: 

א‘ ב‘ ג‘ ד‘ ה‘: בין השעות 22:00-18:30

 בירושלים:

ימים ב‘ ג‘ ד‘ ה':  בין השעות 22:30-19:00  
במוצאי שבת:    מצאת השבת עד 22:30

טלפון נוסף בירושלים: 02-6221359

ב"קו הפתוח" נוצר הקשר הראשוני בין ה.ל.ל לפונים. בשיחותיהם עם מתנדבי ה.ל.ל מקבלים הפונים הסבר על הקשיים שעלולים להתעורר עם עזיבת העולם החרדי, על בעיות ההסתגלות בעולם המודרני ועל הסיוע שניתן על ידי ה.ל.ל.

המתנדבים ב"קו הפתוח" מקבלים בברכה פניות מחרדים שאינם יכולים או אינם רוצים לצאת לשאלה, אך מבקשים לשוחח על נושאים שהדיון בהם אסור בעולם החרדי.


ליצירת קשר:

הל''ל
ת.ד. 268
תל אביב 61002
טלפון: 1-700-70-73
פקס: 03-5101403
דוא"ל:
hillel1@inter.net.il

למעבר לאתר הבית של ה.ל.ל. לחצו כאן

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד