חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
האגודה להתנדבות
האגודה להתנדבות (הגדל)
ליצירת קשר:
רח' הרב נורוק 3 ירושלים
ת.ד. 7480 ירושלים 96109
טלפון: 02-6521140
פקס': 02-6521149
טלפון ירוק: 1-800-233-133
 

האגודה להתנדבות קיבלה על עצמה לפני למעלה מ-30 שנה להקים מסגרת התנדבותית לבנות דתיות, לעודד בנות לשרת בשירות לאומי בשירותים חיוניים במדינת ישראל, תוך דאגה לחיזוקן הרוחני והדתי.
המסגרת הוקמה לבוגרות החינוך הדתי המבקשות לשרת בהתנדבות את המדינה במשך שנה או שנתיים. עד היום שרתו במסגרת "האגודה להתנדבות" למעלה מ-100,000 בנות בתחומי פעילות רבים:
חינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי , מערכות הבריאות לסוגיהן, בתי אבות, קליטת עליה, רווחה, חוק ומשפט ובטחון.


האגודה להתנדבות לוקחת חלק פעיל בחיזוק הישובים ומוסדות החינוך בערים, בעיירות הפיתוח, ביישובים, מושבים וקיבוצים בגולן וביש"ע, מקרית שמונה ועד אילת.
השרות הלאומי לבנות הוא חלק בלתי נפרד מהנוף החברתי במדינת ישראל, ומשולב בעשייה לאומית בארץ בעיתות רגיעה, בזמני מצוקה ובמאורעות מיוחדים. במסגרת האגודה להתנדבות משרתים גם בנים ששוחררו מצה"ל מסיבות שונות.

ה"אגודה להתנדבות" מרכזת את פעילותם של כ-5,000 בנות ובנים, המהווים כ-60% מכלל המשרתים בשרות לאומי.

השרות הלאומי הוא ההזדמנות להתנסות בעשייה אידיאליסטית. בתקופת השרות הבת תורמת את כל כטלה למען עם ישראל. בת השרות מהווה אור ושמחה בחייהם של רבים. ערי הפיתוח משוועות לעזרה של הבנות המתנדבות, בתי החולים ובתי האבות מבקשים להגדיל את מספר הבנות המכניסות הרבה אהבה וסיוע במחלקות. השרות למפגר לא יכול לתפעל בלי עזרת הבנות. "בני-עקיבא", מקיף עשרות - אלפי חניכים והכל בזכות המתנדבת העושה לילות כימים בעבודת הקודש בדמי כיס קטנים ובלב וראש פתוחים. "האגודה להתנדבות" , כאגודה דתית הפועלת על פי ההלכה, מבטיחה שהבנות יחיו בשנת השרות באווירה תורנית, כשהן פנויות מכל דאגה לפרטים קטנים וכל זמן נתון לעשיה למען הציבור. אנו משתדלים להרבות אור במרכזי "אורייתא" שלנו, להביא את המרצים הטובים ולפתח את החשיבה, לקרב בין הבנות לאישים שיוכלו לנווט אותם בחיי המעשה והמחשבה. אנו מקשרים בין הבנות ובין המשפחות הטובות והחמות בכל ישוב. בכך אנו דואגים לשלומן של הבנות גם במישור הרוחני וגם במישור הפיזי.

 
 
 
הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד