חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
ילדים לא מתגרשים מאבא
ילדים לא מתגרשים מאבא (הגדל)

"מטה המאבק למען האב הגרוש" מורכב מקבוצה של אבות גרושים, ילדים בוגרים להורים גרושים, אמהות גרושות, סבתות וסבים לילדים גרושים ונשים הנשואות לגברים גרושים. את פעילותנו מדריך העיקרון היסודי שטובת הילד היא להיות בקשר קרוב ואינטנסיבי עם שני הוריו ומשפחתו המורחבת, גם כשההורים מתגרשים והמשפחה מתפרקת.

המטה פועל לשינוי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות הקובע שמקומם של ילדים לאחר פרידת ההורים הוא אצל האם, וכן לשינוי חוק המזונות המחייב את האב לשאת באופן בלעדי בכלכלת הילדים ללא קשר להכנסתו ולהכנסתה של האם. חוקים אלו לא רק שגורמים עוול נורא לילדים, לאביהם ולמשפחה המורחבת מצד האב, הם מייצרים קונפליקט ומעודדים מאבקים משפטיים גם במקרים שבהם ניתן היה להגיע להסדר ללא מאבק משפטי.

מטרתה של התנועה היא להעלות לסדר היום הציבורי את גישתו האנכרוניסטית של בית המשפט לתפקידו של האב בחיי ילדיו, את מחדלי התפעול שלו ואת הנזק הנגרם לחברה הישראלית כולה ולילדים להורים גרושים בפרט כתוצאה מהאופן שבו פוסק בית המשפט בענייני משמורת והסדרי ראייה במקרים המגיעים להכרעתו. אנו מקווים כי פעילותינו תביא לכך שהמערכת האחראית על בית המשפט לענייני משפחה תוציא תקנות להסדרת נושאים שעל סדר היום ותנחה את בית המשפט להתחיל להתייחס לנושא הסדרי הראייה ולתפקיד האב בחיי ילדיו.

בנוסף אנו פועלים ליישום רפורמה כוללת בהתנהלות בתי המשפט למשפחה ורשויות הרווחה אשר הפכו לשני גופים המתנהלים בעצלתיים תוך גילוי אטימות מוחלטת לסבל הרב הנגרם לאלפי משפחות כתוצאה מהתמשכות ההליכים על-פני חודשים ארוכים, ולעתים אף שנים.

תחומי פעילות ופרויקטים

הארגון מקיים פעילות לובינג בכנסת ובקרב אנשי מקצוע, פעילות יחסי ציבור, עורך משמרות מחאה מול בתי משפט ובתיהם של השופטים, וכן עוסק בפעילות עזרה ראשונה משפטית ונפשית לאבות.

 ליצירת קשר עם העמותה לחצו כאן

לאתר האינטרנט של העמותה

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד