חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
המכללה החברתית כלכלית

החברה הישראלית נתונה מזה 30 שנה במהפכה שקטה, מהפכה בה ניהול המערכות הכלכליות והחברתיות עובר מידי הממשלה לידיים פרטיות. תהליך זה הביא לצמיחה מהירה ועליה ברמת החיים, אך בצדי הדרך נותרו קורבנות רבים: החינוך, הבריאות, הביטחון התעסוקתי, האפשרות של רבים להתפרנס בכבוד, ועוד.

קבוצה גדולה של אנשי אקדמיה ופעילים חברתיים התכנסה לפני מספר חודשים על מנת לנסות ולהשיב לשאלה הקשה: כיצד ניתן לבנות חברה סולידרית בעלת מגזר ציבורי חזק ויעיל בסביבה המוכתבת על ידי שווקי ההון - המקומי והגלובלי?

יצאנו מנקודת הנחה שאין להשלים עם דרכה הדורסנית של החברה הישראלית ושיש המוכנים לקדם את השינוי החברתי ואף להנהיגו. אך המוסדות להשכלה גובהה והתנועות החברתיות אינם ערוכים או מסוגלים לרכז את הידע, לחקור את המציאות החברתית לעומקה ולהכשיר דור של מנהיגים-פעילים חברתיים חדשים.

לשם כך, החלטנו להקים מסגרת לימודית ומחקרית רב-תחומית ייחודית, הפתוחה בפני כל הרוצה לשנות את החברה. הלימודים החלו באוקטובר 2004 בתל-אביב, בקמפוס סמינר הקיבוצים, אך כבר בשנת הלימודים הראשונה הוקמו שלוחות בחיפה, ירושלים ובאר שבע. כדי להפיץ ידע לכמה שיותר אנשים עלותם של קורסים במכללה היא מינימלית (כ-250 ש"ח לקורס סימסטריאלי). הקורסים מתקיימים בימי שני ורביעי בערב ובימי שישי בבוקר כדי לאפשר לעובדים, פעילים חברתיים וסטודנטים להשתתף. הלימודים פתוחים לקהל הרחב.

בתום כל סמסטר קיימנו סדנאות לפעילים חברתיים על מנת להכשיר את הלומדים בדרכים המעשיות לשינוי החברתי. כי זהו יעודנו: השינוי החברתי מן היסוד. את/ה מוזמן/נת לקחת חלק באתגר!

לאתר הבית

כתבה מתוך YNET

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד