חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
שב"יל (שקיפות בי"ל)ישראל
שב"יל   (שקיפות בי"ל)ישראל (הגדל)

 

לאתר העמותה

ליצירת קשר:

כתובת: עמותת שבי"ל (שקיפות בי"ל) ישראל, הפקולטה לניהול, אוניברסיטת תל אביב, תל אביב 69978
טלפון / פקס : 03-6409176
דוא"ל :
shvil@ti-israel.org

 

עמותת שבי"ל (שקיפות בי"ל) ישראל הוקמה ב- 1999, כדי לקדם את השקיפות והאתיקה בציבוריות הישראלית. שבי"ל ישראל הוקמה כסניף של הארגון העולמי,Transparency International (TI), אשר שם לו למטרה להילחם בשחיתות ולקדם את השקיפות והיושרה ברחבי העולם. יעודה של שבי"ל הוא צמצום השחיתות בציבוריות הישראלית על ידי הגברת המודעות לשקיפות ואתיקה בקרב הציבור בישראל בכלל, ובמיוחד במתן עזרה, עידוד ותמיכה לארגונים שונים, החפצים לקדם שקיפות ואתיקה בתוכם.

שבי"ל מציעה לארגונים יעוץ, הרצאות, והסברה בנושאי אתיקה ושקיפות ומקיימת תכניות הכשרה של יועצים ארגוניים להכנת קודים אתיים והטמעה של תוכניות אתיות בארגונים עסקיים וציבוריים. במסגרת ימי עיון, סמינרים ופעילויות מגוונות מנהלת שבי"ל דיאלוג עם גופים ואישים אשר ערכי השקיפות והאתיקה קרובים לליבם.ניתן לבקר ולעיין בספרית האתיקה אשר בשבי"ל.

מדי שנה, מעניקה שבי"ל את 'מגן השקיפות' לזכר פרופ' דוב יזרעאלי, מייסד העמותה, ליחידים ו/או לארגונים שהצטיינו בפעילותם לקידום השקיפות והאתיקה בחיים הציבוריים.

שבי"ל מפיצה בישראל את מדד השחיתות העולמי ה–Corruption Perception Index (CPI)ואת ברומטר השחיתות, הוא ה-Global Corruption Barometer (GCB), הנערכים מידי שנה ע"י ארגון TI. ב- 2005 נערך ה-CPIבקרב 159 מדינות וישראל דורגה בו במקום ה- 28 עם ציון של 6.3, לעומת ציון 7.0 בשנת 2003. מה-GCBלשנת 2004 עולה כי הציבור בישראל סבור כי רמת השחיתות אצלנו גבוהה והוא אינו צופה כי השחיתות עשויה להצטמצם באופן משמעותי בשלוש השנים הקרובות.

באוגוסט 2004 הונחה על שולחן הכנסת הצעת חקיקה לטיפוח אתיקה בארגונים אשר יזמה שבי"ל. ההצעה כתובה במתכונת החקיקה האמריקאית (FSG) ומטרתה לעודד ארגונים לקבלתו של קוד אתי ולהטמעתו במסגרת תוכנית אתיקה אפקטיבית. תוכנו הספציפי של הקוד האתי ייקבע על ידי הארגונים עצמם, תוך יישומם של עקרונות יסוד בסיסיים בתחום האתיקה בהתאם לאופיו של הארגון וטיב העניינים בהם הוא מעורב.

מרכז יזרעאלי אשר נמצא בשבי"ל שם לעצמו מטרה להפוך לגורם אקדמי משמעותי, מרכזי ומוביל בישראל בתחומי השקיפות והאתיקה היישומית, ולשמש כציר מקשר בין אנשי אקדמיה ומרצים בתחום האתיקה בעסקים

 

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד