חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
פרופיל חדש
פרופיל חדש (הגדל)

"פרופיל חדש" היא קבוצה פמיניסטית המונה נשים וגם גברים, היודעות שאפשר לחיות במדינה שהיא לא מדינת חיילים. מדינת ישראל יכולה לנקוט היום מדיניות שלום נחרצת. היא יכולה להפסיק להיות מדינת צבא. ברור ונהיר לנו שהילדים שלנו, בני הזוג שלנו, אנחנו עצמנו, לא מוכרחות להמשיך להיות מגוייסות, לא מוכרחים לחיות כחיילים. היום ברור לנו שהססמה של ביטחון לאומי הסתירה הרבה פעמים בחירה בלוחמה כדרך למימוש מטרות מדיניות.


תמיכה במי שהחליטו לא לשרת בצבא: התמיכה כוללת את פעילותה של "רשת הליווי לסרבנים ונמנעים", ששמה לעצמה למטרה להעניק לכל פונה מידע מפורט ואמין לגבי ההליכים המאפשרים קבלת פטור משירות צבאי בישראל, ולהעניק למי שמבקשים לקבל פטור כזה תמיכה מורלית. "פרופיל חדש" אף מפעילה פרויקט סיוע משפטי לסרבני מצפון וסרבנים חברתיים, במיוחד אלה המוחזקים בכלא הצבאי. הארגון שותף לרוב הפעילויות התומכות בסרבניות וסרבני מצפון ובזכות לסירוב מצפוני בישראל. דגש מיוחד מושם על סירוב מצפוני של נשים, סירוב חברתי והימנעות משירות צבאי.

  • פעילות חינוך ועבודה עם נוער: "פרופיל חדש" מפעילה קבוצות נוער בכל רחבי הארץ, שבמסגרתן יכולים בנות ובני נוער לנהל דיון פתוח גם בנושאים שנחשבים ל'טאבו' במסגרות אחרות, כולל שאלת הגיוס לצבא, ומקיימת סמינרים לנוער. בנוסף, "פרופיל חדש" מעבירה סדנאות למבוגרים בנושאי פעילותה ואף יזמה מספר התערבויות, הן ברמה מקומית על-ידי אמהות בבתי הספר של ילדיהן, והן ברמה הארצית, כנגד הכנסה של תכנים מיליטריסטיים למערכת החינוך.
  • פרויקטים חד פעמיים: הכנס הבינלאומי "מיליטריזם בחינוך - מבט ביקורתי", שנערך בשנת 2001 בשיתוף עם בית הספר לחינוך של האוניברסיטה העברית והקתדרה לחינוך ביקורתי בסמינר הקיבוצים. זהו הכנס הבינלאומי הראשון בתחום זה בעולם; דוח מחקר בנושא גיוס ילדים בישראל, שנכתב והושק בשנת 2004. בדוח נסקרו בהרחבה סוגים שונים של מעורבות צבאית בחייהם של קטינים בישראל, ומעורבות של קטינים בסוגים שונים של פעילויות צבאיות; תערוכת "ולא ילמדו עוד מלחמה" בה הוצגו דימויים מיליטריסטיים ושאר סוגים של נוכחות צבאית בתרבות, בתקשורת ובמערכת החינוך בישראל.

 

ליצירת קשר:

ת.ד. 3454, רמת השרון, 47100

טלפון: 03-5160119

דוא"ל: info@newprofile.org

למעבר אל אתר האגודה לחצו כאן.

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד