חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
עמותת אלואחה בנגב

העמותה קמה  בכדי לתת מענה לואקום ששנוצר בעקבות השינויים שעברו הבדואים בעשורים האחרונים. מחיי סמי-נוודות למגורי קבע. תהליך זה, אשר עוברים הבדואי, לקראת חיי עיור ומודרניזציה  הוא טראומטי וקשה מנשוא.
שינויים אלה הם לא רק  בצורת החיים, אלא גבעיקר ביחסים החברתיים בתוך הקהילה הבדואית. הפער בין שתי צורות החיים, המסורתית מול המודרנית, גרמו למאבקים לא רק בתוך המשפלחה אלא גם בתוך השבט וכן-גם מאבקים  בין-שבטיים. סכסוכים אלה גרמו למכשולים רבים בדרך התפחותה של החברה הבדואית במדינת ישראל. מאבק במכשולים הנזכרים הוא אידאולוגי, חיהנוכי, תרבותי, ואף כרוך בשינוי נורמות.

בתהליך זה בולט לעין העדרותן  של מסגרות מנחיות ומדריכות, נעדר הפיקוח המקצועי והטכני וההדרכה המותאמת לרוח השינויים בחברה זו. דבר זה חייב אותנו, קבוצת משכילים בני המקום, לבחון את המצב ולאתר פפתרונות מקצועיים. תהליך זה הביא להתארגונותינו והקמת עמותת אלואחה לשרותים חברתיים.

העמותה, ובכלים  שיש לה, מסוגלת ומוכנה להתמודד עם האתגרים  הניצבים בפני המשפחה הבדואית. העמותה שמה לה למטרה לצמצם את סבל המשפחות הבדואיות. עמותת אלואחה מספקת הכוונה, הדרכה ותמיכה מקצתועית כולל כוח אדם העוזר לנזקקים בתחומים שונים  פעולות אלו נעשות תוך כדי שמירה על כבוד האדם וחירותו, מבלי לפגוע ברגשותיו הדתיים או האידאולוגיים, ובו-זמנית לקחת בחשבון את המנהגים והמסורת הבדואית.

ליצירת קשר:
עמותת אלואחה בנגב
טלפון: 08-6688362/659
פקס': 08-6655282
דוא"ל:
slmano@bezeqint.net

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד