חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
אינטראקט

מהו האינטראקט?

אינטראקט הינו מועדון שרות לאנשים צעירים הנתמך על ידי מועדון רוטרי. חברי האינטראקט הנם בגלאים 14-18, גיל ביה"ס התיכון. האינטראקט מספק לאנשים צעירים הזדמנות להשתתף במיזמי שירות, כיפים ובעלי משמעות. הצעירים מפתחים את כישורי המנהיגות שלהם, נוקטים יוזמות ומכירים חברים חדשים.

לחברי האינטראקט גישה למשאבים רבים הניתנים על ידי רוטרי הבינלאומי ועל ידי קרן רוטרי הבינלאומית. רוטרי הבינלאומי מספק עזרה אדמיניסטרטיבית המסייעת למועדוני האינטראקט להתפתח.

מועדון האינטראקט הראשון נוסד בפלורידה, ארה"ב בשנת 1962.

משמעות המילה "אינטראקט" היא "פעילות בינלאומית". כיום 237,337 אנשים צעירים ביותר מ- 110 ארצות חברים ב 10,347 מועדוני אינטראקט.

כיצד משתלב מועדון האינטראקט ברוטרי?

רוטרי הבינלאומי הנו מועדון שירות עולמי המאגד אנשי מקצוע, גברים ונשים, ביותרב- 31,000 ברחבי העולם. מועדוני האינטראקט מנוהלים על ידי החברים והנם עצמאיים לחלוטין, אך מודרכים על ידי מועדון רוטרי הסומך. רוטרי מאמין כי אנשים צעירים צריכים לגלות עניין בחיי קהילתם וכי יש להם הזדמנות לפתח כישורי מנהיגות.

התמיכה במועדון אינטראקט מספקת למועדון רוטרי הזדמנות להדריך אנשים צעירים מבטיחים המעונינים לשרת את הקהילה בה הם חיים ולקשור קשרים עם בני נוער בעולם.

הרוטריונים משמשים גם כמדריכים לאנשים צעירים שיהפכו לאנשי מקצוע ולמנהיגים בקהילותיהם. מועדון האינטראקט, מצידו, מזרים אנרגיה חדשה למועדון הרוטרי ומסייע בפיתוח חברים עתידיים למועדוני הרוטרי.

 

באמצעות פעילויות השירות שלהם חברי מועדון האינטראקט לומדים את חשיבות:
  • פיתוח כישורי מנהיגות ויושר אישי.
  • הפגנת עזרה וכבוד לאחרים.
  • הבנת ערך האחריות האישית ומשמעות עבודה קשה.
  • מקדמים הבנה בינלאומית ורצון טוב

    פעילויותיו של מועדון אינטראקט?

מטרת השירות הבינלאומי דרך מועדון האינטראקט הנה לעודד ולקדם שלום, הבנה בינלאומית ורצון טוב דרך אנשים צעירים המאוחדים דרך רעיון השירות. מועדוני האינטראקט עומדים בראש פרויקטים ופעילויות שונים. כל פעילויות המועדון מעודדות פיתוח כישורי מנהיגות, שירותים לקהילה ועידוד הבנה בינלאומית.

"שירות מעל לפרט" הנו העיקרון המרכזי העומד בבסיס רוטרי.

מטרת הפרויקטים לשירות שמנהיג מועדון האינטראקט הנה לשפר את חיי הקהילה, בבית ובחו"ל. פרויקטים כאלה נעשים בתחומים המעסיקים את העולם כולו, כגון: אלימות, סמים, איידס, רעב, הגנת הסביבה וביעור הבערות.

על כל מועדון אינטראקט להשלים לפחות שני פרויקטים גדולים בשנה, האחד לשרת את הקהילה והשני לקדם הבנה בינלאומית. על כל פרויקט לכלול את כל חברי המועדון.

אינטראקט גן יבנה משמח חולים וקשישים לקראת חג הפורים.

חברי המועדון יצאו לבית חולים מרפא "גנים" לתת לחולים פסק זמן של שנוי אוירה לקראת חג הפורים .

מועדון אינטראקט גן יבנה מבצע לאורך השנה פרויקטים בבית הספר ובקהילה המכסים יריעה רחבה של נושאים.

ההמלצה לכל מועדון אינטראקט היא לקיים לפחות שני פרויקטים של שרות בשנה –האחד שממנו נהנים בית הספר או הקהילה והשני המקדם הבנה בינלאומית.

תכנן פרויקטים לשיפור פני הקהילה כמו מבצעי ניקיון, נטיעת עצים, ירידים וחגיגות או , כמו במקרה זה , היענות לצורך של הקהילה על ידי התנדבות לשירות במעונות לקורבנות אלימות או במרכזים לטיפול בסמים.

סיוע לאנשים בעלי צרכים מיוחדים ומוגבלים .

החברים הכינו תוכנית של הפעלה ובידור אשר כללה מופעי ג'גלינג , בינגו וריקודים על מנת להעביר שעה של מצב רוח אחר עם המאושפזים בבית החולים.

מועדון אינטראקט נפגש בימי ד' בשעה 19:00 בבית רוטרי ברחוב מירון בגן יבנה

 ליצירת קשר:

מועדון רוטרי גן יבנה

ת.ד. 3424

גן יבנה 70800

ליצירת קשר ברמה הארצית:

אסנת שפיר

דוא"ל: osnat_shafir@walla.co.il

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד