עשר קרנות יהודיות מארצות הברית הציעו לתרום כ-7 מיליון דולר לשירות הלאומי-אזרחי
מאחורי היוזמה החדשה עומדים בין השאר,עמותת גוונים, עמותת בת עמי, מרכז מעשה, מרכז הצעירים של הג'וינט וקרן גנדיר. מטרת היוזמה היא לאפשר שירות אזרחי-לאומי משמעותי עבור צעירים מוחלשים.
הגדל

התרומה תקדם שירות לאומי-אזרחי בקרב צעירים מאוכלוסיות מוחלשות אשר לא התקבלו לצה"ל: צעירים ערבים, חרדים, בעלי מוגבלויות, צעירים בסיכון, צעירים עולים ומהפריפריה.

בעיני הארגונים, העשייה ההתנדבותית הינה כלי לצמצום פערים חברתיים והפיכת הצעירים לאזרחים יצרניים שלא יהיו חלק מהשכבות המוחלשות.

 

רונית עמית, מנהלת קרן גנדיר אשר תומכת בארגונים החברתיים, נפגשה לאחרונה עם שר המדע, פרופסור דניאל הרשקוביץ, ועם בכירי משרדו, בניסיון לקדם את ההצעה. "כמחצית מבני ה-18 בישראל לא מגוייסים על ידי הצבא", היא מספרת, "מדובר ברוב של צעירים מאוכלוסיות מוחלשות אשר אי הגיוס מהווה עבורם גזר דין בטוח של כניסה לשכבות סוציו-אקונומיות נמוכות. ישנם אלפי צעירים המעוניינים להתנדב לשירות אזרחי-לאומי ואין תקן עבורם. הם מתקשרים לעמותות ומבקשים להצטרף ואין תקנים. חוק טל בא להגן על החרדים כך שכל חרדי שירצה להצטרף יש לו תקן, אבל אם אתה ערבי או נכה המדינה אומרת 'אין לנו תקן בשבילך'".

 

השר הרשקוביץ מסר בתגובה: "מדובר בהצעה חשובה ונדיבה שעשויה לקדם את מערך השירות האזרחי-לאומי בישראל. אני פועל נמרצות מול האוצר להשגת התקנים הדרושים ומקווה שבקרוב יינתן אור ירוק ליוזמה".

 

מתוך ידיעה של יהלי מורן זליקוביץ', ynet, 20 במאי, 2010

באדיבות זוית 3

לידיעה המלאה לחצו כאן

עבור לתוכן העמוד