חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

קיבוצניקים עם החברה 28.7.2016

29/07/2016
קיבוצניקים עם החברה   28.7.2016 (הגדל)
קיבוצניקים עם החברה
28.7.2016
והשבוע: מנצלים את החופש להתנדבות, חותמים ומעניקים חיים, מתנדבים לקלוט גרעין, משלבים אוכלוסיות עם מוגבלויות, ותורמים למען הילדים
החופש הגדול למעורבות חברתיתנערי דגניה ב׳ בקטיף התנדבות. צילום: לקט ישראל
20 בני נוער מקיבוץ דגניה ב', בוגרי כיתות ט'-י"ב, החליטו לאחרונה לנצל את ימי החופש הגדול לפעילות התנדבותית, בכדי "לעשות משהו שתורם לחברה ומשלב פעילות בשטח", לדבריהם. הקיבוצניקים הצעירים בחרו להגיע לקטיף התנדבות בשדות ״לקט ישראל״ בנהלל. הנערים הצליחו לקטוף כ-1,200 טון של בצלים, אשר יועברו ע"י לקט ישראל למאות אלפי נזקקים ברחבי הארץ, באמצעות 195 עמותות.
רוצים גם אתם לנצל את סוף יולי לקטיף התנדבותי? ב״לקט ישראל״ מזמינים גם אתכם לקטיף בשדות נהלל, שיתקיים מחר, ו׳, 29/7, בין השעות 8:00-12:00. יש להרשם מראש באתר לקט ישראל, ולהצטייד בנעליים גבוהות, קרם הגנה, מים ומצב רוח טוב.
בתמונה: הנערים מדגניה ב׳ בשדות נהלל. צילומים: ״לקט ישראל״
תרומה שנתנה חיים לחמישה אנשיםחיתמו על כרטיס אדי
לאחר ששבעה מועמדים רציניים לתרומת כליה עבורה נפסלו מסיבות שונות, התבשרה לאחרונה ליאורה ליבנה מקיבוץ נען כי היא זכתה בחיים בזכות כרטיס אדי. 
"קיבלתי חיים חדשים בזכות כרטיס קטן וירוק של אדי שהיה בארנקה של בחורה בת שלושים שנפטרה בפתאומיות״, מספרת ליאורה. ״בני משפחתה, אנשים אצילי נפש, כיבדו את חתימתה על הכרטיס. בתוך האסון הגדול שלהם הם נתנו חיים לחמישה אנשים".
לאחר הנס שאירע לה קיבלה עליה ליאורה להגדיל את המאגר של נושאי כרטיס אדי בישראל. קיראו עוד על סיפורה של ליאורה ועל משימתה, וחיתמו גם אתם על כרטיס אדי, כאן
קיבוצים עם החברה - קהילה מתנדבת
קהילה מתנדבת בעין צורים

כל הקיבוץ משתתף בקליטת הגרעין
אל שלל משימות ההתנדבות של הקיבוץ הדתי עין צורים נוספה הקיץ קליטת גרעין צבר, שבמסגרתו בני נוער ישראלים-לשעבר ויהודים המתגוררים בחו"ל בוחרים לחזור לשירות משמעותי בצה"ל. "בעין צורים חיפשו מזה זמן משימה רחבה מסוג זה וכעת מרגישים שיש כאן מעין לידה חדשה, הכוללת גם חבלי לידה", אומר אמיתי פורת מזכ"ל הקיבוץ הדתי. "נבנה כאן מודל ייחודי של השתתפות תקציבית של כל הקהילה בפרויקט. הלכידות החברתית בעין צורים עם הרוח הטובה הנושבת בו, סייעו בקבלת ההחלטה בהסכמה רחבה. הפרויקט יוצא לדרך גם בזכות שיתוף הפעולה בנושא הדיור עם מרכז הרצוג".
צילום: אבישי טייכר, וויקימדיה

מכללת אורנים

שילוב אוכלוסיות מיוחדות בקייטנות באורנים
במכללה האקדמית אורנים מופעלות קייטנות קיץ המארחות גם אוכלוסיות מיוחדות מהסביבה, כמו אוטיסטים, בעלי מוגבלות שכלית ועוד. הפעילות נערכת בדגש על אמנות ומפגשים עם בעלי חיים. את פעילות הקיץ כולה מנהלת ניצה יוגב, מנהלת המרכז למצויינים באורנים, בסיוע מורים, מרצים ומדריכים מתנדבים.
"היחס החם לו זכינו היווה דוגמה ומופת לערכים כמו אהבת אדם, נתינה, רגישות ואכפתיות״, כותב יוסי פרגר, מורה ורכז שליווה את אחת הקבוצות. ״הפעילויות הללו נעשו עם כל הלב והנשמה. כשמדברים בחברה על תרומה לקהילה, אתם באורנים מיישמים זאת הלכה למעשה, ועל כך תודתנו מקרב לב". 

צילום: ״אורנים״

תירמו חופשה לילדי ״עזר מציון״

תורמים חופשה לילדי עזר מציון
״לילדים חולי סרטן ולילדים עם צרכים מיוחדים יש מגבלות, אבל הם קודם כל ילדים״, מסבירים ב״עזר מציון״, וקוראים לציבור לתרום עבור חופשות לילדים חולים ועם צרכים מיוחדים. במחנות הקיץ שמפעיל הארגון מאפשרים להם לחוות ילדות רגילה עד כמה שאפשר - לשחק, לשחות, ליצור, לטייל ולבלות את הקיץ עם משפחותיהם. 
כדי לתרום ולהפוך את הקיץ הזה לקיץ בלתי נשכח עבור ילדי "עזר מציון" - הקליקו כאן

צילום: ״עזר מציון״

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד