תחרות תעשיה יפה 2006
הגדל

חנה שובל, מנהלת המועצה לישראל יפה באשדוד ויו"ר הפורום לתעשייה הפועל בעיר מסרה כי בתחרות תעשיה יפה, המתקיימת מזה 26 שנה, השתתפו השנה, באזור אשדוד, 40 מפעלים מענפי תעשיה שונים: אלקטרוניקה, טקסטיל, כימיה, מזון, מתכת, נייר ודפוס, פרמצבטיקה וקוסמטיקה, פלסטיקה,תכנהומרכזי מיחשוב,תשתיות, שירותים.

גידול של 10% במספר המשתתפים בתחרות

שובל הוסיפה כי מספר המשתתפים בתחרותגדל השנהב - 10% . המפעלים והחברות החדשיםשהצטרפו השנה לתחרות הם חברת נמל אשדוד, השער הכלכלי של מדינת ישראל, צ.ל.פ. תעשיות בע''מ מקיבוץ נגבה, המייצרת אריזות גמישותומייצאת 54% ממחזורה, אמרז בע"מ-אמגט פלסטיק, א.ת.עד הלום, המייצרת מוצרי פלסטיק ואריזות למוצרי מזון ואבקו תעשיותמתחום עיבוד שבבי מדויקבעיר יבנה.

איציק אביגור, מנהל מפעל אמגט פלסטיק, שזולו השנה הראשונה בתחרות, מציין כי הסיבה העיקרית להצטרפותו לפרוייקט חשוב זה היא הרצון לשדרג את חזות המפעל למען רווחת העובדים ולמען שביעות רצון הלקוחות.

אביגור מוסיף:"אחד המניעים להחלטה ז ו הינו הרצון להמשיך ולהעמיד בפני המפעל אתגרים, לעמוד בהם, ואגב מטרה זו "להרוויח" מפעל טוב יותר, נקי יותר ו סביבת עבודה נעימהשתגרום לעובדיםשייכות ו הרגשה של בית'. מעבר לפרסים, לציונים או לתחרות, אנו רואים בתחרות זו הזדמנות מצוינת לשפר את עצמנו, וזה מבחינתנו הרווח העיקרי."

חברות מובילות בתחרות

חברות ומפעלים מובילים בעלי ותק רב בתחרות הינן אלתא מערכות, טבע, בית זיקוק, תחנת הכח אשכול ומעדנות בגן יבנה. חברות אלו הינןעמיתים בתעשיה אשר במשך 15 שנה רצופות זכו בחמישה כוכבי יופי.

הישגים גבוהים למתחרים

פארק התעשיה מנרבוחברת מובילק המשתתפים אף הם בתחרות, הגיעו להשגים יוצאי דופן בתקופה קצרה מאוד.

חברת מובילק שקצרה בשנה הראשונה השגים ברמה של שלושה כוכבי יופי הגיעה השנה לציון מירבי של 100% המאפשר לחברה להתמודד על דגל היופי. דגל יופי מוענק למפעל מצטיין ביותר מבין מפעלים שזכו במירב הניקוד בענף זהה.

אהרון חליפה, מנכ"ל מובילק, מציין כי מאז השתתפות המפעל בתחרות מתקיימת הקפדה יתרה

בתחום בטיחות העובדים, סביבת העבודה ידידותית יותר וככל שסביבת העבודה משתפרת המוטיבציה של העובדים להגדיל את היצור גוברת והולכת. חליפה מוסיף: "ההשתתפות בתחרות משפרת את חזות המפעל ואת סביבת העבודה ומעודדת אתהעובדים לפעול בקרב הקהילה. הודות לתחרות, השגנו מוצר טוב יותר הגורם לשיגשוג ופריחה של המפעל ."

 

הפורום לתעשייה יפה באשדוד

שובל, העומדת בראש הפורום לתעשיה יפה באשדוד, מציינת כי המפעלים באשדוד מכהנים כחברים בפורום תעשייה יפה, פורום יוזם, פעיל וחדשני. הפורום מכהן בעיר שבע שנים ומקדם את התעשייה ואת העסקים בעיר. הפורום פועל בקרב מוסדות חינוך בעיר, בקרב מוסדות הנותנים אכסניה לפעילות התנדבותית, מסייע לאוכלוסיות חלשות ומקיים כנסים וסיורים מקצועיים לחברי הפורום במטרה להחליף ידע מקצועי ולהרחיב שיתופי פעולה במגזר העסקי והתעשייתי.

פרוייקטים שבוצעו בסיוע הפורום בשווי של מאות אלפי שקלים: שיפור חזות חצרות בבתי ספר, שיפור חזות ניצן, שיפור חזות המקלט של האגודה למלחמה בסרטן, שיפור חזות מועדוניות, תרומת מחשבים ולימוד השימוש בהם, סיוע לאוכלוסיות נזקקות.

בימים אלו מסייע הפורום לפרוייקט רב מימדים של עיטור 220 ארונות סעף בבעלות בזק בעיר. הפרוייקט מתבצע בשיתוף התעשיה בעיר, חברת חופית, המועצה לישראל יפה וחברת בזק. שווי פרוייקט זה בלבד הינו מאות אלפי שקלים.

בפורום משתתפים חברות תעשיה מובילות: בית זיקוק, אלתא, מנרב, אגן יצרני כימיקלים, חברת חשמל, חברת מובילק, החברה לפיתוח אשדוד, טבע, דשניר, אקרשטיין, נמל אשדוד, חופית ועוד.

הצטרפות לפורום תעשיה יפה

שובל מציינת כי הצטרפות מפעלים חדשים לפורוםהפעלתני הינה חיונית. המפעלים יחזקו את הפורוםויתרמו מזמנם, יכולתם, כישוריהם וקשריהם לטובת פרויקטים בעיר.

שובל הוסיפה כי אין מניעה לצרף מפעלים לפורום תעשייה יפה שאינם שותפים לפרוייקט התחרויות שלהמועצה לישראל יפה.

הצטרפות לתחרויות כרוכה בהערכות ולימוד הנושא, בהטמעת ערכים אשר למענם מתקיימת התחרות ובסופו של תהליך בצרוף המפעל לתחרות.

המועצה לארץ ישראל יפה

המועצה לארץ ישראל יפה יוזמת ומבצעת את תחרות תעשיה יפה משנת 1980.

תחרות זו הינה חלוצת התחרויות של המועצה ומתקיימת בחסות משרד התמ"ת ובשיתוף התאחדות התעשיינים בישראל.

השנה השתתפו בתחרות מעל 320 מפעלי תעשיה ופארקים תעשיתיים מכל הארץ.

 

מתנדבי המועצה לארץ ישראל יפה

מלאכת השיפוט בתחרות מתבצעת בכל הארץ על ידי מאות מתנדבים/שופטים של המועצה לישראל יפה.

למתנדבים ניסיון בשיפוט בתחרויות ארציות ומקומיות. המתנדבים שופטים על פי כללי האתיקה של ישראל יפה ואחראים על המהלך התקין של התחרות.

המתנדבים מנווטים ומנהלים את התחרות בהצלחה וזוכים להערכה ואהדה של כל השותפים לפרוייקט התחרות. השופטים מודדים באתיקה וללא פניות, שוקדים ומתייחסים למשימה במסירות ובנאמנות. מפעילים שיקול דעת, מפגינים יכולת עבודה כצוות מנוסה ומוכשר, לא חוסכים מזמנם וממרצם, מבצעים ביקורים חוזרים ונשנים ככל שנידרש כדי להגיע לתוצאות אמינות והוגנות. נסיונם, מקצועיותם, אמינותם, כישוריהם ודרך עבודתם הינם ללא רבב ותורמים רבות להצלחת הפרויקט. לאורך כל שנות התחרות הפגינו המתנדבים רעות, ידידות וחברות. נוצרו קשרי עבודה נאותים המושתתים על אמון הדדי בין כל המשתתפים בתחרות. קשרים איכותיים אלה מניבים פרויקטים נוספים המעודדים שיתוף פעולה בין התעשייה והקהילה בעיר. נוצרת זיקה בין מוסדות, ארגונים, ומועדונים בעיר ובין מיגזר התעשיה והמסחר המצמיחים פרויקטים מגוונים.

עבור לתוכן העמוד