"אור לשדרות"
הגדל

ביום א', 17/12/06, התקיים פרוייקט "אור לשדרות" ביוזמת עמותת "חברים לטובת ישראל" (FFI). בשעה10:00 בבוקר התקבצו למעלה מ - 130 (!) מתנדבים מכל רחבי הארץ, בצומת יד מרדכי, בדרכם ליום התנדבות בשדרות.

המתנדבים היו בטווח הגילאים 16-75, גברים ונשים, צברים ועולים חדשים, דתיים וחילוניים מכל הקשת הפוליטית וכן דרוזים מהגליל. המטרה הייתה אחת – להתאחד בסיוע לתושביי שדרותלמען עתידה של מדינת ישראל.

היום נפתח בתצפית קצרה מאנדרטת נביה מרעי, שהעביר מנכ"ל העמותה ומייסדה- ליאור זגורי. מטרת התצפית הייתה להמחיש בפועל לכל משתתפי היום את המרחק הקצר בין הקסאמים הנורים מצפון רצועת עזה לתושבי העיר שדרות.

לאחר התצפית התכנסו המתנדבים באולם בית חב"ד בעיר, שם בירך אותם ראש העיר, מר אלי מויאל. המתנדבים חולקו ל-3 מוקדי פעילות עיקריים:

  1. מתחם שכונת הנביאים- שכונת המאוכלסת בקהילת יוצאי איתיופיה. במוקד זה התקיימו בעיקר פעילויות של שיפור פני השכונה: ברחוב חגי, שבו נפל קסאם ביום חמישי האחרון, נשתלו כ-10 גינות לאורך הרחוב והוקמו פינות ישיבה לבני הנוער, כך גם במועדונית הילדים ברח' משה. במועדונית הנוער ברח' יונה התבצעו פעילויות גידור וגינון דקורטיבי, והקצעת מקומות ישיבה לבאי המועדונית. כל הפעילות נעשתה בשיתוף ילדי השכונה (הפעילות המשותפת היא אחת מעקרונות היסוד של העמותה) שבילו את חופשת החנוכה בסיוע למתנדבים.
  2. מתחם מועדונית הורד- במתחם זה פועלות שתי מועדוניות. קבוצה של כ-22 בני נוער מצרפת שנמצאים בארץ במסגרת תוכנית של החויה הישראלית- בחרו לבלות את היום שלהם בצביעת הקירות החיצוניים של המועדונית, המהווה גם את המקלט השכונתי.
  3. מתחם בית רעות- במתחם זה פעלו המתנדבים בשני מישורים: ציור דקורטיבי של בטונדות מיגון אפורות שהוצבו במתחם, ומשמשות בעת הצורך כמרחב מוגן לבאים למתחם. במקביל קבוצה של בני נוער מהישוב שריגים, סייעה בהעברת פעילות חינוכית בנושא חנוכה לילדי מעודוניות של עמותת "רעות". הפעילות כללה בינגו בנושא חנוכה, תחנות יצירה ועוד המון חידונים ומשחקים.

לאחר כ- 3 שעות עבודה אינטנסיביות, התכנסו חזרה כל המתנדבים לארוחת צהרים ומסיבת חנוכה. האולם היה מלא במאות המתנדבים ובתושבי שדרות שבאו להינות מתחושת ה"ביחד".

פעילות הסיום כללה שיתוף בין תושבי שדרות, ילדים ומתנדבים שחתמו בידיים מלאות צבע על שלט ענק שבו היה כתוב: " FFI יד ביד עם שדרות".

רב ישיבת ההסדר, הרב שלמה ניהל את טקס הדלקת נרות חנוכה ברוב חגיגיות, ותלמידי הישיבה הקימו את כל יושבי האולם לרקוד ולשיר שירי חנוכה. האווירה הייתה שמחה ועליזה ביותר. בשעות הערב, עייפים אך מרוצים, עלו המתנדבים על ההסעות- וחזרו לביתם- בתקווה של כולנו- שעשינו מעט ממה שייחלנו – להביא בחג החנוכה- מעט "אור לשדרות".

פרויקט זה הינו רק אחד משורה ארוכה של פרויקטים ש"עמותת חברים לטובת ישראל" עושה בעיר שדרות ובכל רחבי הארץ.

למידע על העמותה ופועלה ודרכים להתנדב בשורותיה :  www.friends-for-israel.org טלפון:  077-9122020

עבור לתוכן העמוד