איבד את אשתו וילדיו בפיגוע, נסע לעזור בשדרות
הגדל

אשתו ושלושת ילדיו של בועז שבו, מתנדב ותיק במד"א, נרצחו בשנת 2002 על ידי מחבל שחדר לאיתמר. חמש שנים לאחר מכן, הוא החליט להשאיר את שני ילדיו הנוספים בבית בקדומים, ולנסוע לשדרות כדי לסייע לתושבים. בשיחה עם ynet הסביר: "אני יודע מה עובר עליהם ומנסה להראות שיש גם דברים מעבר. זה נותן לי כוח לעמוד על הרגליים"

חמש שנים אחרי שאיבד את אשתו ושלושת ילדיו הקטנים בחדירת מחבל ליישוב איתמר, החליט בועז שבו, בן 45, להשאיר בבית בקדומים את שני הילדים שהוא מגדל לבדו מאז הפיגוע, ולהגיע לשדרות.

 שבו, נהג משאית במקצועו, מתנדב מזה כ-20 שנה, יומיים בשבוע, במד"א-ירקון. עם תחילת הירי המסיבי לעבר שדרות בשבוע שעבר, הוא החליט כי חובתו לנסוע דרומה כדי לתגבר את עובדי מד"א במקום. גם במלחמת לבנון השנייה, עזב שבו את ילדיו בבית והתנדב בצפון. במד"א יודעים לספר כי העובדים מכירים אותו ואת עבודתו בזכות המסירות הטוטאלית והרצון לעזור. בשל מצבו האישי, ביקשו אנשי הארגון להציבו באשקלון, אך הוא התעקש להגיע דווקא לשדרות - שכן לדבריו, עזרתו נחוצה שם יותר. צוות ynet הצטרף אתמול (שבת) לשבו, זמן קצר לפני שנשמעה קריאת "צבע אדום". יחד עם צוותי מד"א ומתנדבים אחרים, יצא בועז למקום בו פגעה רקטת קסאם במכונית. "בדרך למקום הנפילה", סיפר, "הרגשתי שלא יהיה מי שיתן מענה ואני יכול לבוא. לפני כן הייתי גם במלחמה בלבנון וזה מה שהרגשתי. אם אני יכול לתת מעצמי משהו, אז אני רוצה לתת".

 שבו סיפר כי הוא מקפיד תמיד להישאר בזירת האירוע לאחר שצוותי מד"א מוודאים כי אין נפגעים במקום, על-מנת לוודא שלא נותרו פצועים או נפגעי חרדה שמסתתרים. לדבריו, זה המסר שהוא מנסה להעביר לכולם. בועז נזכר כי בפיגוע שאירע באוטובוס ברחוב אלנבי בתל אביב, יותר מעשרה נפגעים הסתתרו בחנויות סמוכות בגלל שלקו בהלם.חמש שנים לאחר ששכל את אשתו ושלושה מילדיו, מנסה בועז לאזור כוחות בכדי להתמודד עם השכול וגם לגדל את שני ילדיו שנותרו. "אני אומר לילדים שלי שאבא הולך לאן שצריכים אותו, הם גם שמחים בשבילי שאני פה. אני מודע לכך שלפעמים זה קשה להם, אבל הם אומרים שהתרגלו כבר, משום שהם מבינים את חשיבות העניין. הם גם מבינים שעזרו להם ואני שואב כוחות מעזרה לאנשים אחרים". עוד הוא מספר, שבשל אסונו הפרטי, הוא יודע מה מרגישים אנשים שקרובי משפחתם נפגעים. "אני יודע מה עובר עליהם ומנסה לעודד אותם, להראות שיש גם דברים מעבר. גם לי, זה נותן כוח לעמוד על הרגליים".

יחד עם בועז, יצא באמבולנס סגן מנהל מחלקת ניתוחי כלי דם בבית החולים אסף הרופא, ד"ר דוד חן, סגן אלוף במיל'. בשיחה עם ynet סיפר כי מקרי מוות רבים מתרחשים בשל איבוד דם ובעיות נשימה, וזו הסיבה לכך שהוא מרגיש צורך להתנדב ולתרום את חלקו. ד"ר חן הוסיף כי לפי דעתו, לישראלים אין מספיק רוח התנדבותית או רצון לעזור. "אני הרופא היחיד עם ציוד החייאה כאן ברכבי הפרטי. אני לא רק רופא, יש לי גם אישיות ואני רוצה לעזור. הייתי מצפה שיותר אנשים יבואו לכאן משום שכל תושבי ישראל צריכים להרגיש ששדרות זה לא רק בעיה של המקומיים שחיים כאן. שדרות זו בעיה של כולנו".

פורסם לראשונה ב - 19.5.07 באתר "ynet"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3401994,00.html

עבור לתוכן העמוד