המרכז לטכנולוגיה חינוכית פותח עבור תלמידי ישראל פעילויות מקוונות להכנה לבגרויות
הגדל

המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מטח) הנו מלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח), שהוקם ב- 1971, במטרה לסייע בקידום מערכת החינוך במדינת ישראל ע"י פיתוח רעיונות, כלים, אסטרטגיות ומוצרים, שיש בהם אלמנטים של חדשנות ושינוי בתחומים חינוכיים בכלל, ותחומי הטכנולוגיה החינוכית בפרט.
פעילותו של מטח מתמקדת בארבעה מעגלי עשייה עיקריים: פיתוח תכנים מודפסים ודיגיטליים בתחומי הדעת, טכנולוגיית מידע ותקשוב בהקשר חינוכי, מדידה והערכה וליווי מערכות חינוך, בדגש על פיתוח מקצועי של מורים ובעלי תפקידים. במטח מועסקים אנשי מקצוע במגוון רחב של תחומים  בכ – 250  משרות. חלק מעבודת הפיתוח נעשה בשיתוף פעולה עם גורמים ציבוריים ופרטיים שונים.

מטח הנו המו"ל הגדול ביותר של ספרי לימוד בישראל, וגוף התוכן הכתוב והמתוקשב הגדול ביותר לגנים ולבתי ספר. העשור האחרון במטח מאופיין בגידול ובצמיחה בהיקף הפעילות, בעומקה ובקשת נושאיה. החזון, המטרות והעקרונות הבסיסיים שאפיינו את הקמתו של מטח - קידום החינוך בישראל באמצעות רעיונות פדגוגיים חדשניים ושילוב טכנולוגיות מתקדמות בהוראה ובלמידה - ממשיכים להתוות את דרכו ופעילותו מאז הקמתו ועד היום.

מטח פתח עבור תלמידי ישראל מגוון פעילויות מקוונות כהכנה לבגרות – בחינם. בין הפעילויות: פורומים אשר מופעלים על ידי מיטב המומחים, ריכוז של בחינות בגרות,  וחומרי לימוד לבגרויות במקצועות היסטוריה, מתמטיקה ותנ"ך.  ניתן להיכנס לפעילויות השונות דרך אתר מטח: www.cet.ac.il.

אתר תולדוט – אתר ההיסטוריה של מטח (http://toldot.cet.ac.il), מעלה במיוחד לקראת הבגרויות, פורום הכנה לבגרויות, אותו מנחה ד"ר אסתר אשכנזי, מורה להיסטוריה בתיכון שליד האוניברסיטה העברית בירושלים ומרצה להכשרת מורים בבית ספר לחינוך של האוניברסיטה העברית. התלמידים יכולים להיעזר בפורום, לשאול שאלות ולהתייעץ לקראת הבחינה. הפורום נמצא במדור "קהילת התלמידים".

אתר מקראנט – אתר התנ"ך של מטח (http://www.mikranet.org.il), העלה את מדור אחיטופל- שנותן לתלמידים אפשרות לשאול שאלות ולקבל תשובות מומחים, ודף לינקים שיפנה על פי נושאי הבחינה לחומרים הרלוונטיים לבחינת הבגרות של קיץ 2007 הנמצאים בתוך האתר.

באתר המתמטיקה של מטח (http://www.cet.ac.il/mathbagrut/questionnaire.asp) הועלה לקראת הבגרות מאגר של מאות שאלות אינטראקטיביות במתמטיקה המוצע לכל תלמידי ישראל בחינם. המאגר מכיל בחינות במתכונת הבגרות המכוונות למיקוד קיץ 2007. מאגר הבחינות מאפשר לתלמידים להכיר את מבנה הבחינה, לתרגל, וללמוד את התיאוריה הנדרשת לפתרון הבעיות והכל בלחיצת כפתור...

לדברי גילה בן-הר, מנכ"לית מטח, בתקופת ההכנה לבגרויות תלמידים רבים אינם יודעים למי לפנות כאשר הם נתקלים בשאלה לא מובנת או בחומר לא ברור. "ברוב המקרים, התלמידים וההורים נאלצים לשלם על חומרי עזר ועל שיעורים פרטיים. מטח החליט להעמיד לרשות התלמידים הנבחנים בבחינות הבגרות מבחר פעילויות חדשות אשר יוכלו לסייע להם בלימודיהם ובהתמודדות עם חומרי הלימוד. פעילויות אלו הן חלק מפעילות רחבת היקף של מטח בתחום ההכנה לבגרות והחינוך בכלל", אמרה בן-הר.

עבור לתוכן העמוד