הילד הזה הוא עני: בני-נוער יוצאים למסע הסברה
הגדל

פורסם לראשונה ב ynet

 13.06.07, 13:39 

כ-100 מחניכי פרויקט נוער של ארגון "לתת" הגיעו לקניונים, בתי ספר וחופי ים, ודיברו עם העוברים ושבים על בעיית העוני בישראל .קניוני הרצליה, רעננה וקרית-אונו, בימים כתיקונם ממלכתם של בני-נוער ישראלים שוחרי שופינג, אירחו השבוע נערים ונערות בעלי שאיפות שונות לגמרי. כ-100 מתבגרים בני 14 עד 15, כולם חניכי פרויקט "אני בשבילך" של ארגון "לתת", הגיעו לקניונים במסגרת מסע הסברה ארצי בן יומיים להעלאת המודעות לעוני בישראל. לעוברים ושבים הם הסבירו על מצוקותיהם של העניים, והציעו להם לחתום על האמנה למיגור העוני של הארגון.


"פרויקט "אני בשבילך" נועד לעודד התנדבות ותרומה לקהילה בקרב בני-נוער משכבות סוציו-אקונומיות נמוכות", אומרים ב"לתת". "הוא פועל בכ-50 יישובים בארץ ומשתתפים בו כ-2,000 תלמידים בגילאי 12 עד 16, שעורכים היכרות עם העולם ההומניטרי, נחשפים לפעולות התנדבותיות ויוזמים פרויקטים משלהם. את מסע ההסברה", הם מוסיפים, "המשתתפים ארגנו בעצמם. הם עברו בבתי ספר, בקניונים ובחופי הים וניסו להסביר לאנשים את ממדי בעיית העוני".

"זו הפעם הראשונה שקבוצת נוער יוזמת בכוחות עצמה פעילות הסברה ארצית בנושא", מתגאים המדריכים שליוו את המסע, שהחל בקרית-שמונה והסתיים באשקלון. הם מציינים כי נוסף לביקור בבתי ספר ובקניונים, בתום הפרויקט המשתתפים הסתערו על שכונת גן גוריון באשקלון, ולקחו חלק בשיפוץ וצביעת מבנים ובהקמת גינה במקום.

עבור לתוכן העמוד