עמותת "מחשב לכל ילד" ומשרד ראש הממשלה מעניקים מחשבים לילדי שדרות
הגדל

משרד ראש הממשלה ועמותת "מחשב לכל ילד" יעניקו במהלך השבוע הקרוב 120 מחשבים לתלמידים בכיתות ב' עד ח' בשדרות, לקראת חופשת הקיץ הקרבה. במסגרת פרויקט מחשב לכל ילד, מקבלים מידי שנה אלפי ילדים למשפחות מעוטות יכולת מחשבים עם ערכת הדרכה, סל תוכנות, חיבור לאינטרנט, תמיכה ושירות טכני בבית המשפחה.

בעקבות האירועים בחודשים האחרונים בשדרות, הוחלט להקצות מספר משמעותי של מחשבים לילדי העיר, במטרה לגוון את פעילויות הפנאי שלהם בקיץ ולאפשר למידה מרחוק לשיפור ההישגים הלימודיים.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור, אמר כי ההחלטה על חלוקת המחשבים היא חלק ממדיניות הממשלה לסייע לשדרות ולתושביה. לדברי דינור, "בחודשים האחרונים קיבלנו שורה של החלטות שמטרתם לסייע לתושבים, החל מהוצאת אלפים לחופשות רענון בבתי מלון ובתי הארחה במימון המדינה, דרך ההחלטה על מתן פיצויים עקיפים לבעלי העסקים בעיר וכלה בהגדלת ההשקעה במיגון מוסדות החינוך בעיר, ומיגונם המלא של כיתות א'-ג'. ילדי שדרות מקבלים עדיפות גם בהענקת המחשבים, ואין דבר צודק ונכון מזה בימים אלה".

מנהלת מחוז דרום במשרד החינוך, עמירה חיים, אמרה כי "המציאות הייחודית בה נתונים הילדים החיים בשדרות מחייבת אותנו כמשרדי ממשלה לפעול ככל הניתן על מנת להרחיב  את חלון ההזדמנויות הפרוש בפניהם ולצמצם את הפערים הלימודיים, החברתיים  והדיגיטאליים". עוד הוסיפה חיים כי המחשב "יאפשר לתלמידי שדרות פעילות חינוכית איכותית בשעות הפנאי, וכן יאפשר קשר של בתי הספר עם התלמידים בשעות שהותם בביתם. כתוצאה מכך, הוא יסייע לתלמידים למצות את מלוא יכולתם הלימודית".

חבר הנהלת "מחשב לכל ילד", עמי ברגמן, אמר כי במסגרת הפרויקט, מתקיימת פעילות של שנים לצמצום הפערים החברתיים, דרך הענקת ערכות מחשבים. "הגענו לעשרות אלפי ילדים בכל רחבי הארץ אשר נהנים מהפרויקט, ואך טבעי הוא הדבר שנעמוד לצידם של ילדי שדרות בימים קשים", דברי ברגמן.

עד היום הוענקו במסגרת פרויקט "מחשב לכל ילד" קרוב ל-23,000 ערכות מחשב ב - 128 ישובים ברחבי הארץ. משרד ראש הממשלה הקצה השנה לנושא כ- 8 מליון שקלים, כאשר להענקתם של 120 המחשבים לילדי שדרות נרתמו לסייע קרן אדמונד ג'יי ספרא והג'וינט. במימון הפרויקט כולו שותפים העמותה שהוקמה, הפועלת לגיוס תרומות, משרד ראש הממשלה, הרשויות המקומיות ומשפחות הילדים המשתתפות בסכום סמלי.

לפרטים נוספים:
הדר רז, דורן תקשורת – יח"צ מחשב לכל ילד, 09-7750762, 050-8333138
איריס אליס, דוברת מנכ"ל משרד ראש הממשלה, 050-6205935

עבור לתוכן העמוד