אחריות ומסירות אין קץ ב"מזון לחיים"
הגדל

לא כולם נהנים מפירות הצמיחה של 2007, בישראל כיום 1.6 מיליון עניים, מתוכם כ- 800,000 ילדים רעבים.
אגודת "מזון לחיים" הינה אגודה התנדבותית ציבורית מאורגנת, העובדת בשיתוף פעולה מלא עם לשכות הרווחה בעריות השונות. לאגודת "מזון לחיים" ארבעה סניפים בערים פתח תקווה, תל אביב, ירושלים וחיפה.
האגודה תומכת ב- 1,000 משפחות באופן קבוע ובעוד אלפי נזקקים בחלוקות חד פעמיות של מזון.
מדי יום ביומו, יוצאים מתנדבי האגודה לקניית סלי מזון למשפחות במצוקה. סלי המזון, המחולקים לכל משפחה על פי גודלה וצרכיה המיוחדים כוללים את כל אבות המזון, כגון: לחם, מוצרי חלב, ביצים, קמח, סוכר, בשר, דגים, ירקות, פירות ועוד. מתנדבי אגודת "מזון לחיים" מגיעים עד לפתח דלתם של המשפחות הנזקקות וממלאים את המקרר והארונות בכל טוב.
לקראת החורף הקרב, יוצאת האגודה במבצע לנרחב לאיסוף תרומות בגדים, תרומות כספיות וגיוס מתנדבים.
האגודה נשענת על תרומות ו- 350 מתנדבים מסורים. הדבר המשותף לכל מתנדבי האגודה הינו אהבת האדם באשר הוא, שאיפה אמיתית ומעשית לתיקון המצב, אחריות ומסירות עד אין קץ.
בין המתנדבים, סטודנטית בת 26, מעיין שמה, אשר החלה להתנדב באגודה לפני כמעט שנה: "שמעתי על האגודה בעיתונות והזדהיתי מייד עם מטרותיה הנעלות, החלטתי שכל אחד חייב לעשות מעשה ולתת יד למאבק בעוני. זה בפירוש לא מספיק רק לבכות את המצב, כולנו חייבים להראות אחריות לאומית ולקום ולעשות מעשה. הפעילות שלי באגודה כוללת חלוקה ואיסוף של מזון ובגדים ובכנות התחושה שלי היא שמעבר לתרומה שלי לנזקקים, הפעילות תורמת לי ברמה האישית".
ירון, בן 20,  מתנדב כבר ארבעה חודשים באגודה מסביר מה הביא אותו לפעילות באגודה: "לא גויסתי לצבא בגלל בעיות רפואיות, החלטתי שאני בכל זאת רוצה לתרום למדינה ולחברה וחיפשתי פעילות התנדבותית בסיוע לנזקקים. שמעתי על האגודה מידידה שמתנדבת באגודה כבר חצי שנה והגעתי איתה לפעילות. מייד נוכחתי לתרומה האדירה שיש לאגודה בקרב המשפחות הנזקקות והחלטתי כי זאת תהיה התרומה שלי, בעיני זה שווה ערך לשירות צבאי. המצב החברתי כאן לא פחות חמור מהמצב המדיני".
במשך כל ימות השנה, לילות כימים, פועלים  מעיין וירון ומתנדבי אגודת מזון לחיים לאימוץ משפחות נזקקות והאכלת רעבים וחסרי כל. מדי יום, מתווספים לדאבוננו, עשרות ילדים ומשפחות למעגל העוני והרעב, אך היד הממסדית קצרה מלהושיע.
יודגש, כי האגודה אינה מזוהה עם מגזר מסוים, מפלגה או גוף פוליטי אחר וכן אינה מקבלת סיוע ממשלתי כלשהו. האגודה מסייעת לכל רעב באשר הוא ללא הבדל דת, גזע ומין.
לקראת החורף העמותה יוצאת בפרויקט מיוחד "מעיל לכל ילד" – מטרת הפרויקט לגייס  תרומות ומתנדבים להענקת מעיל חורף חם לכל ילד בישראל.

לתרומות והצטרפות:  50 - 88 - 50 – 1-700

לכניסה לאתר העמותה לחצו כאן

 

עבור לתוכן העמוד