הנתינה שלנו היא החיוך שלהם
הגדל

על דלתות הבתים הללו, שיש הנוטים לשכוח או לא לדעת - הם מתדפקים לקראת החגים, ומביאים איתם חבילת מזון, זר פרחים, חיוך, חום אנושי והמון תשומת לב ואהבה לאלו שמצרכים כאלו הם יקרי מציאות עד לא קיימים בעולמם.  
 
"קבוצת שורשים" החליטה לעזור לשתי קבוצות אוכלוסיה שגרות ומתקיימות בתוכנו במרחב של תל אביב יפו, אך למעשה אינן נראות, אינן מורגשות ואינן נשמעות.
הם החלטו לעזור לשתי קבוצות שקופות עד נעלמות:
1.קשישים עריריים
2.הקהילה האתיופית שמונה מאות בתי אב של משפחות מרובות ילדים ואמהות חד הוריות.
 
בדידותן  ושתיקתם של קהילות אלו מרחיקה אותם מכל אפשרות של השמעת בקשה או עזרה.
קבוצת שורשים פועלת בעזרתם של מאות מתנדבים המנדבים את מיטב כישוריהם, קשריהם ויכולתם למען מטרה משותפת שנועדה להעניק  חום, אהבה ואכפתיות לאנשים שחיים בקרבנו ומצוקתם נשמטת מסדר היום הציבורי.
המציאות הכואבת של האוכלוסייה האתיופית והקשישים גורמת להם להמשיך ולפעול למענם, לגייס מתנדבים שמבקרים בבתיהם, מחלקים סלי מזון בחג , מארגנים אירועי בר/בת מצווה, סיוע בריהוט, ביגוד, מזון והנעלה, בחורף  דואגים לחמם אותם ומחלקים להם שמיכות פוך ותנורים.
בתקופת מלחמת לבנון השנייה חילקו מעל 2000 חבילות מזון לחיילים בכל הארץ בשיתוף עם האגודה למען החייל ומתנדבים שונים ברחבי הארץ.

קבוצת שורשים מאמינה שבעזרת פעילותה תוכל למזער ולצמצם את הפערים בקרב האוכלוסייה של הקשישים והאתיופים ברחבי ת"א ותוכל להעניק להם הזדמנות לחיים קצת יותר נעימים.

בראש הקבוצה עומדת תמי שכנאי, אישה פרטית אחת עם המון אנרגיה של נתינה לזולת.
"והדרת פני זקן" משפט שגור בקבוצה,יש לא מעט קשישים החיים בתוכנו שאף אחד לא דפק על דלת ביתם לאחרונה וראה באילו תנאים הם חיים,דירות עם קירות לבנים חשופים, מנת עוף לא זכור להם מתי אכלו לאחרונה, לעיתים שוכבים רוב היות במיטה ולא יוצאים מפתח הדלת ורק התרופה היומית מהווה את המשך הקיום היומי שלהם.
המתנדבים בקבוצת שורשים לא מפסיקים להתרגש, לכתוב מכתבי תודה, לספר חוויות מיוחדות מרגעים של נתינה ומפגש עם אנשים זרים שגרמו להם להעלות חיוך ענק ולהבין עד כמה חשובה הנתינה לזולת, עד כמה חשוב לדאוג לאלו החיים בתוכנו ושותקים ולא מבקשים מאומה.
כמו אצל הקשישים גם אצל האוכלוסייה האתיופית החיה בקרבנו השתיקה גדולה, הם לא פונים לעזרה ולא מבקשים מאומה, מנסים לחיות בצל הבדידות, המצוקה היומיומית ומתנהלים בשקט מופתי.
לעיתים ילדיהם סובלים מעוני חמור, מחלות, נידוי חברתי ועוד ובזכות הפעילות של המתנדבים אנו מנסים להעניק להם הזדמנות לחיים יותר טובים, להראות להם שלא כולם שכחו אותם.
לקראת חג החנוכה תמי וחברי קבוצת שורשים מארגנים יום שכולו נס חנוכה גדול למען ילדי משפחות האתיופים.
ביום זה יצאו מהבוקר הילדים באוטובוסים ליום שכולו כייף, משחקים וממתקים.
לצורך קיום נס חנוכה גדול ויום מלא נתינה  למען הילדים  דרושים מתנדבים ותרומות.

תמי שכנאי אמייל: tamilove@gmail.com
שירלי סולומון shirsoul@gmail.com 


לאתר קבוצת שורשים לחצו כאן

עבור לתוכן העמוד