מבצע "הקש בדלת"
הגדל

ביום ראשון, בשעה 17:00, פתח כבוד נשיא המדינה, מר שמעון פרס, את מבצע "הקש בדלת" של האגודה למלחמה בסרטן במשכן הנשיא.

נשיא המדינה היה האזרח הראשון שיגיש צ'ק על סך 5000 ₪ בשמו ובשם משכן  נשיאי ישראל. הנשיא העניק באירוע תעודות הוקרה למר עבאס סואן – שחקן כדורגל לשעבר של נבחרת ישראל, שהתנדב לקמפיין הסברה להגברת המודעות של הגילוי המוקדם של הסרטן ולגב' רותי שטרית – על פעילותה הנמרצת בקרן "תנו לילדים את העולם", שהקימו באגודה למלחמה בסרטן, רותי והשר מאיר שטרית, לזכר בתם, מירי, שנפטרה מסרטן. באמצעות הקרן, ילדים שמחלתם מתקדמת נוסעים עם כל בני משפחתם לכפר מיוחד באורלנדו, לחוויה שהינה לעיתים האחרונה של כל בני המשפחה ביחד.
בארוע הופיע גם טל בלאושטיין, צעיר שהחלים ממחלת הסרטן, בקטע שירה. כמו כן העביר יו"ר המבצע 2006-2007, מר אביגדור קפלן, את נס "הקש בדלת, ליו"ר המבצע השנה, מר בני שטינמץ.

במסגרת מבצע ההתרמה, שיתקיים ב-15-16.10, ישתתפו עשרות אלפי תלמידי בתי הספר וחניכי תנועות הנוער. הילדים יקישו על דלתות התושבים במטרה לגייס תרומות עבור 120 אלף חולי הסרטן בישראל הנמצאים בטיפול או במעקב. אל תלמידי בתי הספר וחניכי תנועות הנוער יצטרפו כ – 5,000 מתנדבי האגודה למלחמה בסרטן הפרוסים   בכ – 70 סניפים בישראל, וביניהם עולים חדשים ומתנדבים מהמגזר הערבי וכן חולי סרטן לשעבר אשר החלימו מהמחלה ובחרו לסייע השנה במבצע ההתרמה.

השנה, מאיימת שביתת המורים על הצלחת מבצע ההתרמה, המתבסס בחלקו על פעילות תלמידי בתי הספר התיכוניים. בעקבות זאת פנה יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, פרופ' אליעזר רובינזון, בפניה נרגשת לארגון המורים, על מנת לאפשר את קיומו של המבצע.

התרומות שיאספו במבצע "הקש בדלת", יאפשרו לאגודה לרכוש מכשירים רפואיים חדשניים ומתקדמים למרכזים הרפואיים לטיפול בחולי הסרטן, לממן עשרות מחקרים של רופאים וחוקרים בישראל ובעולם בתחום המלחמה בסרטן בתקווה למציאת תרופה למחלות הסרטן, לבצע פעילויות הסברה במטרה להביא להגברת המודעות למחלות הסרטן בקרב הציבור הרחב, ליזום ולבנות תוכניות לאומיות לאבחון מוקדם של סוגי מחלות סרטן שונות אשר גילויים המוקדם מביא לאחוזי ריפוי גבוהים יותר, לתמוך כספית בחולי סרטן נזקקים, לסייע לילדים חולים בהשלמת חומר הלימודים, להפעיל קייטנות נופש לחולי סרטן ולבני משפחותיהם, להקים מחלקות לחולי סרטן בבתי החולים ברחבי הארץ ולממן את העסקתן של אחיות ועובדות סוציאליות, המסייעות לחולי הסרטן בבתי החולים ובמרפאות בקהילה.

כיום חיים בארץ כ - 120,000 חולי סרטן הנמצאים בטיפול או במעקב והנתונים מראים שמדי שנה נוספים אליהם כ – 25,000 חולים חדשים. אך יחד עם זאת, הודות לקידום המחקר ושימת דגש על שיפור אמצעי האבחון, הגילוי המוקדם והטיפול, חל גידול משמעותי במספר האנשים הנרפאים מן המחלה, כמו גם שיפור ניכר באיכות חייהם ורווחתם של המטופלים.

המבצע הנו מקור תרומה מרכזי של האגודה למלחמה בסרטן, אשר פעילותה מתאפשרת הודות לתרומות הציבור וללא מימון מתקציב משרד ממשלתי כלשהו. במסגרת מבצע ההתרמה, שמתקיים בין התאריכים 15-16.10, משתתפים עשרות אלפי תלמידי בתי הספר וחניכי תנועות הנוער.

עם סיום מבצע ההתרמה בבתים, מזמינה האגודה למלחמה בסרטן את הקהל הרחב שלא הספיק לתרום, לתרום באמצעות sms, על ידי שליחת המספר 10 למספר 5999. בכל sms יתרמו לאגודה למלחמה בסרטן 10 שקלים.

 

 

עבור לתוכן העמוד