פרוייקט 'מחשב לכל ילד'
הגדל

"החובה המוטלת על ממשלת ישראל היא לגרום לכך שלא יהיה ילד אחד בישראל שאין לו בבית מחשב", כך אמר ראש הממשלה מר אהוד אולמרט בטקס חלוקת המחשב ה- 25,000 של 'פרויקט מחשב לכל ילד'.

ביום רביעי 31.10, הוענקו 85 (מתוך 150 שהוענקו השנה) מחשבים חדשים לילדי עפולה בטקס חגיגי שנערך בעיר במסגרת פרויקט 'מחשב לכל ילד'. בטקס שנערך במעמד ראש הממשלה מר אהוד אולמרט חולק המחשב ה-25,000 מאז תחילתו של הפרויקט. 
המחשבים ניתנו לתלמידים מכיתות ד' עד ו' שסיימו קורס של 60 שעות הדרכה במיומנויות השימוש במחשב.
טקס סיום הקורס התקיים בהיכל התרבות העירוני של עפולה והשתתפו בו גם ראש העיר אבי  אלקבץ, מנהל אגף החינוך בעיר, נציגי ציבור ומנהלי בתי ספר וכן יו"ר 'מחשב לכל ילד' אריה סקופ ומנכ"ל 'מחשב לכל ילד' אורלי תמיר.
בין התורמים המרכזיים של הפרוייקט: מיקרוסופט ישראל, אשר תורמת את כל תוכנות המחשבים לפרויקט משנת 1996, קרן אדמונד ג'יי ספרא, סימנטק, בית הכנסת הספרדי "תפארת ישראל" של יהדות לוס אנג'לס ועוד.
ראש הממשלה אמר בנאומו שהחובה המוטלת על ממשלת ישראל היא לגרום לכך שלא יהיה ילד אחד בישראל שאין לו בבית מחשב מודרני ומתקדם שיוכל להשתמש בו כמנוף לקידום עצמי ולהתפתחות. ראש הממשלה גם בירך את העשייה של 'מחשב לכל ילד' והבטיח שהממשלה תמשיך להשקיע למען מטרה זו.
לדברי אריה סקופ, יו"ר 'מחשב לכל ילד', מטרת הפרויקט היא להקטין את הפער הדיגיטאלי בין שכבות האוכלוסייה ולהעלות את הביטחון העצמי של הילדים. "עד היום הושקעו בפרויקט למעלה מ- 170 מליון ₪ ואני קורא לממשלת ישראל לחבק אותנו חזק יותר".  אריה הוסיף שלמעלה מ-  90 אחוז מהמשפחות שמקבלות מחשב דרך הפרויקט, מבינות את חשיבותו ונחיצותו ורוכשות מחשב חדש מכספן אחרי שהוא מתיישן.
אבי אלקבץ, ראש העיר עפולה אמר: "עפולה היא עיר של דו קיום ושילוב ותפקידנו כמנהיגים לצמצם את הפערים". אבי הוסיף שלצער כולם ישנן כאלף משפחות בעפולה ללא מחשב אבל הודות לפרויקט המספר הולך ומצטמצם.
הטקס לווה בנעימות מוזיקליות שנוגנו על ידי תזמורת הנוער הייצוגית של עפולה ובמחרוזת משיריו של בועז שרעבי ששורו על ידי להקת הזמר הייצוגית של העיר.אודות פרוייקט 'מחשב לכל ילד' :
פרויקט "מחשב לכל ילד" הוקם בשנת 1995 ביוזמת אנשי עסקים מובילים בישראל, ובחסות ממשלת ישראל, בכדי להעניק מחשבים, ערכות תוכנה והדרכה לילדים שאין יד משפחתם משגת לרוכשם. מטרת הפרויקט - לאפשר לילדים משכבות מצוקה לרכוש מיומנויות שימוש במחשב והתחברות למאגרי מידע. אלה יסייעו בפיתוח חשיבה יוצרת, יתרמו להתפתחות הילד ולהעלאת דימויו העצמי, וישמשו מנוף לצמצום הפער חברתי. היעד - להעניק לפחות 5,000 ערכות מחשב בשנת 2007 ולהעלות בהדרגה את כמות המחשבים המוענקים ל- 10,000 בשנה.
במימון הפרויקט שותפים: העמותה (באמצעות גיוס תרומות), הממשלה, הרשויות המקומיות ומשפחות הילדים (בשיעור סמלי). בשנות פעילות הפרויקט הוענקו כ – 25,000 ערכות מחשב ב-140 ישובים שונים ברחבי הארץ.
יו"ר הפרויקט הוא פרופ' אריה סקופ, לשעבר יו"ר מיקרוסופט ישראל ומנכ"ל הפרויקט היא גב' אורלי תמיר.

עבור לתוכן העמוד