שתי טרגדיות, תקווה גדולה אחת
הגדל

נטלי ליברמן (31), היא בחורה נכה היושבת בכיסא גלגלים. בילדותה שיחקה טניס וחלומה היה להגיע לאליפות ווימבלדון. בדרך לטורניר בינלאומי, היא נפגעה בראשה בתאונת דרכים וסבלה משברים בחלקי גוף שונים. נטלי הייתה מחוסרת הכרה במשך חודש שלם ושכבה כשנה בבית החולים בית לוינשטיין. לאחר מאבקים רבים, הצליחה סוף סוף להתגייס לצה"ל כמו כולם. לאחר שירותה הצבאי עברה נטלי ניתוח, במהלכו נפגע עצב בגבה והיא נאלצה להיעזר בקביים בעת הליכתה. בשנת 2003 איתרע מזלה ונטלי נפגעה שוב מתאונת דרכים קשה עוד יותר, בה דרסה אותה משאית ומאז היא מרותקת לכסא גלגלים.

למרות כל הטרגדיות האיומות שעברה נטלי היא רחוקה מלוותר:
"בילדותי שיחקתי טניס, וחלום חיי היה להגיע לאליפות ווימבלדון. היום חזרתי לשחק טניס ואני משתתפת בטורנירים בארץ. חלומי הוא לייצג את מדינת ישראל באולימפיאדת הנכים אשר תתקיים בסין ב- 2008".

אך בפני נטלי ניצב עוד מכשול אחד שמנע ממנה להמשיך את החיים - כסא הגלגלים שהיה ברשותה לא התאים למידותיה, והיה רחוק מלהיות ספורטיבי ונוח.

יובל קופרמן, סמנכ"ל מכירות ופיתוח עסקי בחברת היי טק, נכה צה"ל בעצמו, פגש בוקר אחד את נטלי באימון שגרתי בבית הלוחם; הוקסם ממנה והחליט לעזור לה. "הסיפור האישי שלה נגע לליבי. לאור בקשת העזרה של נטלי הפעלתי את קשרי האישים  בגיוס הכסף  בין חברים, משפחה וגם פניתי לעצמון מינס ידידי אשר חיבר אותנו למטריקס ועל כך יבורך".


מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס, נכנס לעניין והרים את הכפפה: "אין דבר יותר משמח מלעזור לאדם כמו נטלי, החוסן שלה ותעצומות הנפש שהיא מגלה משמשות כדוגמא ומופת. כולי תקווה שהכסא שתרמנו לה אכן יעזור לה ויקל על כאביה- זהו  שכרנו", אומר גוטמן.

הכסא שנתרם עבור נטלי תפור על פי מידותיה ומאפשר לה נוחות מרבית.
עלות הכסא מסתכמת בכ-20 אלף שקלים. הכסא מורכב מחומר מיוחד – טיטניום המאפשר הנדסת אנוש ברמה מאוד גבוהה. כעת, תוכל נטלי להמשיך הלאה בניסיון להגשים את חלומה – זכייה במדליה באולימפיאדת סין 2008. 

 

 

עבור לתוכן העמוד